Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tahya Misr opuściła Brest

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 23 lipca 2015

Egipska fregata rakietowa Tahya Misr, typu FREMM, opuściła wczoraj bazę morską w Breście i skierowała się do portu macierzystego w Aleksandrii.

Najnowsza egipska fregata rakietowa, Tahya Misr (1001), typu FREMM, jest w drodze do portu morskiego w Aleksandrii / Zdjęcie: DCNS

Marynarka wojenna Egiptu odebrała Tahya Misr (1001) pod koniec czerwca (Egipt odbiera FREMM, 2015-06-24). Okręt zakupiono na początku 2015, w ramach pilnej potrzeby operacyjnej. Kairowi zależało na odbiorze fregaty w ciągu kilku miesięcy od zawarcia kontraktu, co w praktyce wykluczało budowę jednostki od podstaw przez francuską grupę stoczniową DCNS. Paryż zdecydował się więc na przekazanie Egipcjanom jednego z okrętów pierwotnie budowanych dla Marine Nationale (marynarki wojennej Francji), Normandie.

Wczoraj okręt opuścił bazę Marine Nationale w Breście na północy kraju. Za kilka dni fregata powinna wejść do nowego portu macierzystego w Aleksandrii. W najbliższych miesiącach kontynuowane będą próby morskie jednostki, połączone ze szkoleniem jej załogi.

Tahya Misr będzie wspierał inne okręty marynarki wojennej i straży wybrzeża Egiptu w walce z bojówkarzami organizacji islamistycznych (Jeszcze o ataku na egipski kuter patrolowy, 2015-07-17; Islamiści uszkodzili egipski kuter patrolowy, 2015-07-16). W przyszłości z pokładu jednostki będzie operował śmigłowiec morski NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter, Egipt kupi NH90 NFH, 2015-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.