Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Iwo Jima

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 lutego 2018

Amerykański śmigłowcowiec desantowy USS Iwo Jima rozpoczął w czwartek nową misję bojową.

USS Iwo Jima opuszcza port macierzysty w Mayport na Florydzie, rozpoczynając nową misję bojową / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Michael Lopez, USN

Ponad 2,5 tys. marynarzy i żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) opuściło w czwartek Naval Station Mayport na Florydzie na pokładzie śmigłowcowca desantowego USS Iwo Jima (LHD 7), typu Wasp. Okręt, jego załoga i zaokrętowani na pokładzie Marines z 26th Marine Expeditionary Unit rozpoczęli sześciomiesięczną misję bojową, którą będą prowadzić w rejonie odpowiedzialności 5. i 6. floty US Navy.

Podczas zapoczątkowanej w czwartek misji amerykański śmigłowcowiec będzie stał na czele grupy bojowej Iwo Jima Amphibious Ready Group. Poza USS Iwo Jima tworzą ją również: okręt desantowy USS New York (LPD 21), typu San Antonio (USS New York zmienia port macierzysty, 2013-12-09) i desantowiec USS Oak Hill (LSD 51), typu Harpers Ferry (Remont USS Oak Hill , 2016-07-26).

Większość misji USS Iwo Jima i pozostałe elementy grupy bojowej spędzą na wodach Morza Śródziemnego i w rejonie Bliskiego Wschodu. Do ich zadań należeć będzie wspieranie działań bojowych prowadzonych przez pozostałe okręty US Navy, a także współpraca z lokalnymi partnerami i rozmieszczonymi w regionie siłami morskimi globalnych sojuszników. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.