Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tym razem USS Little Rock

Marynarka wojenna, 02 lipca 2013

Lockheed Martin poinformował o położeniu stępki pod dziewiąty okręt klasy Littoral Combat Ship (LCS), jednokadłubowy USS Little Rock (LCS 9).

Przedstawiciele producenta USS Little Rock, Lockheed Martin oraz przyszłego użytkownika, US Navy, w czasie ceremonii położenia stępki pod jego budowę. Imię zostało nadane okrętowi w lipcu 2011. Po jego wprowadzeniu do służby, LCS 9 będzie 2. z jednostek w historii marynarki wojennej USA noszącą tę nazwę. Wcześniej należała ona do lekkiego krążownika typu Galveston, Little Rock (CLG 4), który został wycofany ze służby w 1976 / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wydarzenie odbyło się przed kilkoma dniami na terenie stoczni Marinette Marine w Wisconsin. USS Little Rock jest 9. okrętem budowanym w ramach programu LCS i 5. za powstanie którego odpowiada Lockheed Martin.

Wcześniej producent dostarczył US Navy 2 jednostki typu Freedom, USS Freedom (LCS 1) oraz USS Fort Worth (LCS 3), które znajdują się już w służbie (USS Fort Worth w linii, 2012-09-24, USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19). Pozostałe 3, USS Milwaukee (LCS 5), USS Detroit (LCS 7) i USS Sioux City (LCS 11) są na różnych etapach budowy.

Niedawne wydarzenie było kolejnym w ramach realizacji programu LCS, do którego doszło w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej drugi z producentów okrętów, Austal USA, poinformował o położeniu stępki pod 8. z jednostek omawianej klasy, przyszły trimaran USS Montgomery (LCS 8) (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra