Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tym razem USS Little Rock

Marynarka wojenna, 02 lipca 2013

Lockheed Martin poinformował o położeniu stępki pod dziewiąty okręt klasy Littoral Combat Ship (LCS), jednokadłubowy USS Little Rock (LCS 9).

Przedstawiciele producenta USS Little Rock, Lockheed Martin oraz przyszłego użytkownika, US Navy, w czasie ceremonii położenia stępki pod jego budowę. Imię zostało nadane okrętowi w lipcu 2011. Po jego wprowadzeniu do służby, LCS 9 będzie 2. z jednostek w historii marynarki wojennej USA noszącą tę nazwę. Wcześniej należała ona do lekkiego krążownika typu Galveston, Little Rock (CLG 4), który został wycofany ze służby w 1976 / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wydarzenie odbyło się przed kilkoma dniami na terenie stoczni Marinette Marine w Wisconsin. USS Little Rock jest 9. okrętem budowanym w ramach programu LCS i 5. za powstanie którego odpowiada Lockheed Martin.

Wcześniej producent dostarczył US Navy 2 jednostki typu Freedom, USS Freedom (LCS 1) oraz USS Fort Worth (LCS 3), które znajdują się już w służbie (USS Fort Worth w linii, 2012-09-24, USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19). Pozostałe 3, USS Milwaukee (LCS 5), USS Detroit (LCS 7) i USS Sioux City (LCS 11) są na różnych etapach budowy.

Niedawne wydarzenie było kolejnym w ramach realizacji programu LCS, do którego doszło w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej drugi z producentów okrętów, Austal USA, poinformował o położeniu stępki pod 8. z jednostek omawianej klasy, przyszły trimaran USS Montgomery (LCS 8) (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.