Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Montrose do Japonii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 stycznia 2019

W najbliższych miesiącach brytyjska fregata rakietowa HMS Montrose będzie współpracowała i ćwiczyła z okrętami Japońskich Morskich Sił Samoobrony.

Fregata rakietowa HMS Montrose będzie współpracować z siłami morskimi państw sojuszniczych w Azji Wschodniej i na północnym Pacyfiku / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjska premier, Theresa May, ogłosiła, że fregata rakietowa HMS Montrose (F236), typ 23, zostanie skierowana na północny Pacyfik. Okręt będzie współpracował z okrętami Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony). Jednym z zadań HMS Montrose będzie wsparcie społeczności międzynarodowej w przestrzeganiu embarga na eksport zakazanych produktów i substancji do Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Podczas kilkumiesięcznego pobytu w Azji Wschodniej HMS Montrose będzie też doskonalił współpracę z siłami morskimi sojuszniczych państw w warunkach bojowych, biorąc udział w serii ćwiczeń prowadzonych w ramach różnych scenariuszy sytuacyjnych. Jednym z celów tych przedsięwzięć będzie utrwalenie obecnych i wypracowanie nowych metod współdziałania wielonarodowych zespołów bojowych np. podczas wykrywania, lokalizacji i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych.

Na uwagę zasługuje fakt, że HMS Montrose będzie czwartym okrętem Royal Navy w ciągu roku, który współpracował i ćwiczył z jednostkami Kaijō Jieitai, a także odbył kurtuazyjne wizyty w Japonii (HMS Montrose na Bliski Wschód, 2018-10-29). W przeszłości podobne działania prowadziły m.in. dwie bliźniacze fregaty rakietowe typ 23, HMS Argyll (F231, Wielonarodowe ćwiczenia na M. Filipińskim, 2018-12-27) i HMS Sutherland (F81, Powrót HMS Sutherland, 2018-08-17) oraz okręt desantowy HMS Albion (L14) typu Albion (Royal Navy na Pacyfiku, 2018-04-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.