Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ulepszenia ASQ-239

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 marca 2019

Konsorcjum BAE Systems poinformowało o wdrożeniu nowej technologii w systemie walki elektronicznej AN/ASQ-239 przeznaczonym dla wielozadaniowego samolotu bojowego F-35 Lightning II. W celu sprostania zapotrzebowaniu i zwiększeniu tempa produkcji urządzeń tego typu Brytyjczycy zainwestowali 100 mln USD w zakłady o powierzchni 7432 m2, zautomatyzowali procesy wytwarzania i zwiększyli liczbę pracowników zajmujących się systemami WE o ponad 23%.

AN/ASQ-239 jest cyfrowym systemem walki elektronicznej i samoobrony, zabudowanym w samolotach rodziny F-35 / Zdjęcie: BAE Systems

Firma dostarcza 11 systemów miesięcznie i zwiększa produkcję, aby dopasować ją do produkcji samolotów. Technologia wdrożenia wchodzącego w skład ASQ-239 wielokanałowego odbiornika cyfrowego / generatora i tunera (DTIP) została wprowadzona w 2018, a pierwsze dostawy rozpoczęto w lipcu ub.r. Obecnie dostarczanych jest 11 zestawów miesięcznie.

AN/ASQ-239 jest cyfrowym systemem walki elektronicznej i samoobrony, który w czasie rzeczywistym zapewnia pilotowi świadomość sytuacyjną w przestrzeni bitewnej i daje zdolność szybkiej reakcji. ASQ-239 obejmuje zintegrowane urządzenia ostrzegające o opromieniowaniu radiolokacyjnym, informacje o celu i zdolności samoobrony, umożliwiając zwalczanie, przeciwdziałanie, zakłócanie lub uniknięcie zagrożeń, polepszając przeżywalność i skuteczność wykonania misji.

Ulepszony ASQ-239 ma lepsze parametry, mniejszą objętość i niższe zapotrzebowanie na energię elektryczną – tworząc przestrzeń dla modernizacji i ulepszeń samolotów wersji Block 4 (m.in. przystosowanie do przenoszenia bomb SDB). Ulepszenia systemu umożliwią sprostanie przyszłym wymaganiom w zakresie zdolności, a także zwiększą zdolności F-35 do wykonywania krytycznych misji w silnie bronionej przestrzeni powietrznej.  Aktualizacja systemu rozwiązuje też problem starzenia się urządzeń, który mógłby w przyszłości wymagać kosztownego przekonstruowania samolotu (F-35C wstępnie zdolne do działania, 2019-03-01, Pierwszy operacyjny F-35A dla Holandii , 2019-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.