Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nagroda Pulitzera dla Seattle Times

Publikacje, Ludzie, Przemysł lotniczy, 06 maja 2020

Gazeta Seattle Times otrzymał nagrodę Pulitzera za 2020 w kategorii National Reporting. Najwyższe wyróżnienie dziennikarskie w USA otrzymali Dominic Gates, Steve Miletich, Mike Baker i Lewis Kamb. Ujawnili oni manipulacje Boeinga związane m.in. z uzyskaniem certyfikatu dla modelu 737 MAX. W efekcie tych manipulacji błędy oprogramowania samolotu przyczyniły się dwóch katastrof, w których zginęło 346 osób (Wstępny raport o katastrofie Boeinga 737 MAX, 2019-04-04).

Nagrodzeni dziennikarze Seattle Times opisywali, jak FAA (Federal Aviation Administration) w coraz większym stopniu delegowała na producenta odpowiedzialność za ocenę bezpieczeństwa nowych samolotów. Kierownictwa Boeinga i FAA dążyły przede wszystkim do obniżenia kosztów wbrew doświadczonym specjalistom obu organizacji. To doprowadziło do katastrof modelu 737 MAX i wielu innych nieprawidłowości we wszystkich działach produkcji Boeinga, w tym wojskowej (Boeingi KC-46 znowu ze śmieciami, 2019-04-02) i kosmicznej (Powtórny lot Starlinera bez załogi, 2020-04-07).

Michele Matassa Flores, redaktor naczelna Seattle Timesa, powiedziała, że nagroda podkreśla wartość lokalnych i regionalnych mediów w całym kraju. - Niezależne głosy i głębokie dociekanie prawdy mają wielkie znaczenie – powiedziała. Także dla zwiększenia bezpieczeństwa podróży lotniczych. Jesteśmy zaszczyceni, że nasza praca została doceniona przez fundatorów nagrody Pulitzera.

 

*  *  *

 

Nasz serwis internetowy i wydawnictwa drukowane wielokrotnie korzystały z informacji Seattle Times (Raport druzgoczący dla Boeinga, 2019-10-25). Ta lokalna gazeta to rzadki w dzisiejszych czasach przykład niezależności i uczciwości. Dziennikarzom z Seattle Times gratulujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do odkrywania prawdy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.