Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Utworzono 1st Aviation Brigade

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 maja 2020

1st Aviation Brigade (Brygada Lotnictwa) została oficjalnie utworzona 1 kwietnia 2020. Wojsko nie wydało w tej kwestii żadnego oficjalnego komunikatu. Jedynie wicemarszałek lotnictwa Nigel Dolman, dowódca Joint Helicopter Command, zamieścił krótką wzmiankę w mediach społecznościowych.

/ Zdjęcie: MO W. Brytanii

To pierwsza tego szczebla jednostka w historii British Army (wojsk lądowych W. Brytanii). Jednocześnie opracowano dla niej nową doktrynę i nowe sposoby działania. Mottem jednostki jest Fly, fight, lead (ang. Leć, walcz, prowadź).

Środowisko, w którym obecnie działa armia brytyjska i nasi sojusznicy, zmienia się i wciąż ewoluuje. W nowym świecie nasi przeciwnicy biorą udział w operacjach, które wymagają od naszych żołnierzy działania w szerokim spektrum operacji realizowanych w celu ochrony naszej ojczyzny, a jednocześnie nieustannie angażują i ograniczają naszych przeciwników za granicą – uzasadniło powstanie nowej jednostki brytyjskie ministerstwo obrony.

Kwatera główna brygady mieści się w Wattisham. W jej skład wchodzi 6 Regimentów (pułków) Army Air Corps (lotnictwa wojsk lądowych): 1. wyposażony w śmigłowce Wildcat AH.1 (AW159 Wildcat na HMS Queen Elizabeth, 2018-09-12); 3. i 4. wyposażone w Apache AH.1 (Apache na Queen Elizabeth , 2019-06-05);  5. – wyposażony w Gazelle i 6. rezerwowy oraz 7. baon Royal Electrical and Mechanical Engineers (wojsk inżynieryjnych).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.