Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Normandie w służbie

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2020

Dowódca Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) admirał Christophe Prazuck poinformował, że 3 czerwca do służby przyjęto najnowszą fregatę rakietową typu Aquitaine, proj. FREMM (Frégate européenne multi-mission) – Normandie (D656). To szósta z 8 jednostek tego typu zamówionych przez Paryż.

Fregata rakietowa Normandie (D656) podczas ćwiczeń TG20 w Norwegii / Zdjęcie: MO Francji

Zbudowana w stoczni w Lorient fregata rozpoczęła próby morskie w lutym 2019 i została przekazana Marine Nationale 16 lipca 2019, kilka tygodni po wejściu do macierzystego portu w Brest (Wodowanie Normandie, 2018-02-02).

W połowie grudnia ub. r. Normandie opuściła port, aby rozpocząć pierwszą misję. W jej trakcie jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach z Carrier Strike Group 10 (CSG 10) 2. Floty US Navy i SNMG1 NATO w Norwegii. Umożliwiły one m.in. sprawdzenie działania łącza informacyjnego Link 22.

W marcu 2020 Normandie dołączyła do grupy lotniskowcowej lotniskowca Charles de Gaulle, towarzysząc mu w operacji Foch (Operacja Foch, 2020-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra