Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy F-35C dla Top Gun

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 03 sierpnia 2020

Naval Aviation Warfighting Development Center (NAWDC, Centrum szkolenia pilotów lotnictwa marynarki wojennej USA), w skład którego wchodzi sławna szkoła pilotażu Top Gun, otrzymało pierwszy samolot F-35C Lighting II.

Pierwszy F-35C Lighting II w barwach NAWDC / Zdjęcie: Steve Lewis, Photorecon

Ceremonia przyjęcia F-35C do słuzby w NAWDC odbyła się 30 lipca w Naval Air Station Fallon w Newadzie. Samolot wyróżnia się oznakowaniem w postaci skrótu NAWDC na boku wlotu powietrza do silnika i symbolami błyskawic umieszczonym na statecznikach pionowych.

Pierwsi instruktorzy z US Navy zakończyli 13-tygodniowe szkolenie Strike Fighter Tactics Instructor (SFTI) w NAWDC już w maju br., wykorzystując F-35C wypożyczone z innych jednostek. Są to mjr Derek Heinz, który służy w US Marine Corps w VFA-125 Rough Raiders i por. William Goodwin III z US Navy z przydziałem do VFA-147 Argonauts (500. F-35, 2020-03-04, Pierwszy F-35C dla marines, 2019-06-06).

NAWDC używa do szkolenia samoloty F/A-18C Hornet, F/A-18E/F Super Hornet i F-16A/B Fighting Falcon, ale od teraz dzięki posiadaniu własnych F-35C będzie mogło szkolić lotników US Navy i US Marine Corps w taktyce użycia samolotów stealth na współczesnym polu walki. Przydział F-35 do NAWDC jest porównywany do wejścia do wyposażenia centrum samolotów F/A-18E/F Super Hornet w 2001.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.