Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiG-21 rozbił się w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 26 listopada 2012

W sobotę rozbił się indyjski mysliwiec MiG-21. W wyniku zdarzenia nikt nie zginął. Pilot zdołał się katapultować.

Zdjęcie: Sheeju

Do wypadku doszło w sobotę, około 11:30 czasu miejscowego. Samolot rozbił się 30 km od bazy wojsk lotniczych Naliya, we wschodnim stanie Gudźarat. Maszyna spadła na ziemię na terenie zalesionym, z dala od obszarów zabudowanych. Dzięki temu nie ucierpiały osoby postronne. Pilot zdołał się katapultować, odnosząc jedynie lekkie obrażenia.

Do tej pory nie ujawniono prawdopodobnych przyczyn wypadku. Naoczni świadkowie twierdzą jednak, że w chwili inercyjnego opadania myśliwca ku ziemi, nie widać było płomieni. Źródeł zdarzenia dochodzić będzie specjalna komisja, powołana w tej sprawie przez ministerstwo obrony Indii.

MiG-21 Bison to jedne z najstarszych samolotów w indyjskich wojskach lotniczych. Ze względu na wysoki stopień ich wyeksploatowania, a także błędy w szkoleniu pilotów, samoloty te są przyczyną większości wypadków lotniczych. Na początku br., ministerstwo obrony Indii poinformowało , że w ciągu ostatnich 3 lat, wojska lotnicze tego kraju utraciły w wyniku wypadków 33 myśliwce i 10 śmigłowców (Jak na wojnie..., 2012-03-20).

Szansę na poprawę tej sytuacji rokuje, z jednej strony zakup nowych samolotów szkoleniowych (Wszystkie Hawki w Indiach, 2012-08-20), a z drugiej wprowadzanie do służby nowoczesnych myśliwców, takich jak Su-30MKI (Kolejna eskadra Su-30MKI, 2012-09-26), a w przyszłości także i Dassault Rafale (Finał negocjacji o Rafale?, 2012-09-10, Indie wybrały Rafale, 2012-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.