Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie utworzą nowy poligon testowy

Lotnictwo wojskowe, 26 listopada 2012

Indyjskie media informują, cytując przedstawicieli agencji rozwoju technologii wojskowych DRDO, o planach uruchomienia nowego poligonu testowego dla pocisków balistycznych na wschodzie kraju.

Pocisk balistyczny Agni II / Zdjęcie: Sarkaritel

Nowy obiekt ma zostać utworzony w Machilipatnam, na terenie wschodniego stanu Andhra Pradesh. Szacowany koszt uruchomienia instalacji, która ma być gotowa na przestrzeni najbliższych lat, ma wynieść około 180 mln USD.

W przyszłości obiekt w Machilipatnam ma być wykorzystywany do realizacji testów indyjskich pocisków balistycznych (Tym razem Agni III, 2012-09-21, Udana próba Agni IV, 2012-09-20) oraz elementów rodzimego systemu antyrakietowego (Kolejny test ADD, 2012-11-23). Lokalizacja, po jej uruchomieniu, ma uzupełniać obecnie wykorzystywane ośrodki w Wheeler u wybrzeży stanu Orissa oraz Chandipur.

Informacja na temat planów uruchomienia nowego ośrodka testowego w Machilipatnam nie jest zaskoczeniem. Mówiło się o nich już w przeszłości. Do tej pory jednak realizację inwestycji uniemożliwiał sprzeciw indyjskiego ministerstwa energetyki. Resort ten blokował wszelkie działania w regionie związane z inwestycją. Jako powód podawał zagrożenie planów eksploatacji podmorskich złóż surowców energetycznych, znajdujących się na okolicznych akwenach morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.