Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny egipski atak na Synaju

Strategia i polityka, 07 września 2013

Egipskie śmigłowce i czołgi po raz kolejny zaatakowały rebeliantów na Synaju. W wyniku operacji zginęło prawdopodobnie kilkanaście osób.

 

Egipskie siły bezpieczeństwa i armia już od kilku miesięcy prowadzą operacje przeciwko rebeliantom, określanym oficjalnie jako terroryści powiązani z al Kaidą (Ruszyła ofensywa na Synaju, 2013-07-29). Wczoraj przeprowadziły kolejną spektakularną akcję. Wzięło w niej udział około 2,5 tysiąca żołnierzy. Wspierały ich śmigłowce Apache i czołgi Abrams oraz wyrzutnie pocisków rakietowych (Debiut Iron Dome pod Ejlatem, 2013-08-13).

Egipska operacja została przeprowadzona w rejonie miast Rafah i Asz-Szajch Zuwajjid oraz wiosek al Qurea i al Dhahir. To pogranicze ze Strefą Gazy i Izraelem. Atakowane były kolumny samochodów ciężarowych i opancerzonych z rebeliantami. Rankiem rozpoczął się ostrzał artyleryjski. W walkach miało zginąć lub odnieść rany kilkadziesiąt osób.

Operacje egipskich sił bezpieczeństwa przeciwko rebeliantom wzmogły się po puczu wojskowym, który obalił związanego z Bractwem Muzułmańskim prezydenta Muhammada Mursiego (WizzAir wstrzymuje loty do Egiptu, 2013-08-21, USS Truman przeszedł przez Kanał Sueski, 2013-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.