Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza sprzedaż AT-6C

Lotnictwo wojskowe, 14 maja 2014

Władze Iraku otrzymały zgodę Kongresu USA na zakup samolotów przeciwpartyzanckich AT-6C.

Irak jest pierwszym nabywcą AT-6C / Zdjęcie: Beechcraft

Opublikowany przez DSCA komunikat mówi o sprzedaży Irakowi 24 samolotów turbośmiglowych AT-6C Texan II (Dubai 2013: Promocja AT-6, 2013-11-17) i 2 zapasowych silników PT-6A-68. Nie ujawniono, jakie będzie wyposażenie i ewentualne uzbrojenie AT-6C. Wiadomo tylko, że Irakijczycy nabędą także 2 zapasowe urządzenia samoobrony (zestawy wyrzutników flar i dipoli) ALE-47 i/lub 2 układy AAR-47, ostrzegające o odpalonych pociskach rakietowych.

Całkowita wartość transakcji, realizowanej w ramach FMS, to 790 mln USD (2,41 mld zł). Suma obejmuje także pakiet szkoleniowo-logistyczny. Wojska lotnicze Iraku eksploatują obecnie 15 szkolnych T-6A (Kolejne dostawy uzbrojenia dla Iraku , 2014-03-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.