Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ILA 2014: Turecka ofensywa

Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2014

Krajem partnerskim tegorocznej wystawy ILA, która dzisiaj rozpoczęła się w Berlinie, jest Turcja. Dzięki temu na imprezie pojawiło się wiele nowości.

Boeing 737 AEW&C - największa niespodzianka tegorocznej ILA

Turecki udział w bieżącej edycji Internationalen Luft- und Raumfahrtausstellung (ILA) jest widoczny niemal na każdym kroku. Imponująca jest zwłaszcza liczba statków powietrznych w barwach sił zbrojnych Turcji.

Największą, dosłownie i w przenośni, niespodzianką jest pojawienie się samolotu Boeing 737 w wersji wczesnego ostrzegania i kierowania (AEW&C), który niedawno został przekazany Türk Hava Kuvvetleri (THK, wojskom lotniczym Turcji, Pierwszy 737 AEW&C przekazany Turcji, 2014-02-11). Wiele zainteresowania budzi też para tureckich Phantomów F-4F.

Rzadki gość na europejskich pokazach - F-4F Phantom

Oprócz nich barwy THK reprezentuje także Solo Türk, czyli F-16 wykonujący pokaz akrobacji, przy akompaniamencie m. in. Marsza Tureckiego W.A. Mozarta i transportowiec C-160 Transall. Dopełnieniem tureckiej wystawy są: śmigłowiec uderzeniowy T-129 ATAK (Pierwsze T129 w linii, 2014-04-26) i bezzałogowy statek latający Anka (Altay i Anka dla Arabii Saudyjskiej, 2013-04-26), prezentowane na stoisku Turkish Aerospace Industries (TAI).

F-16 Solo Türk / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Przedstawiciele tureckiego przemysłu twierdzą, że obecność na berlińskiej imprezie to doskonała okazja do zaprezentowania swoich wciąż rosnących zdolności. Przede wszystkim jest to jednak możliwość nawiązania kontaktów z nowym partnerami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.