Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne japońskie interwencje

Lotnictwo wojskowe, 23 stycznia 2014

W ostatnich 3 miesiącach 2013 Kōkū Jieitai (japońskie wojska lotnicze samoobrony) podrywały myśliwce aż 138 razy w odpowiedzi na prowokacje ze strony statków powietrznych ChRL.

Należy zwrócić uwagę, że opublikowane statystyki dotyczą już okresu po ogłoszeniu przez ChRL nowej strefy identyfikacji obrony powietrznej, która swym zasięgiem obejmuje też sporne wyspy Senkaku/Diaoyu / Zdjęcie: MO Japonii

Wspomniany wynik jest 2. najwyższym w całym 2013. Więcej interwencji Kōkū Jieitai odnotowano jedynie w pierwszych 3 miesiącach zeszłego roku. Japończycy reagowali wówczas 146 razy na przypadki chińskich naruszeń.

Do podobnych interwencji dochodziło 69 razy w 2. i 80 razy w 3. kwartale 2013 (Największa liczba japońskich interwencji od 14 lat, 2013-10-10. Przekraczanie japońskiej przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej przez chińskie statki powietrzne jest typowym w ostatnich latach przejawem relacji między Pekinem a Tokio. Są one związane z toczącymi się sporami terytorialnymi o wyspy Senkaku/Diaoyu (Japonia wyśle bezzałogowce nad Senkaku/Diaoiu?, 2013-10-29, Jeszcze więcej japońskich interwencji, 2013-04-18).

W ostatnim kwartale 2013 nieznacznie wzrosła, ze 105 do 110, liczba interwencji w odpowiedzi na naruszenia przestrzeni przez statki powietrzne Rosji (Rosjanie znów prowokują, 2013-08-23, Kolejna rosyjska prowokacja, 2013-07-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.