Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wykradzione dane izraelskich przedsiębiorstw

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 lipca 2014

Hakerzy wykradli dane dotyczące izraelskiego uzbrojenia. Ich ofiarą padły Elisra, IAI i Rafael.

List gończy z wizerunkami hakerów z Comment Crew, jaki wydała FBI / Zdjęcie: FBI

Amerykańskie Cyber Engineering Services Inc. (CyberESI) doniosło, że w okresie od 10 października 2011 do 13 sierpnia 2012 hakerzy, najprawdopodobniej z sił zbrojnych ChRL, włamywali się do sieci komputerowych izraelskich przedsiębiorstw obronnych: Elisra Group, Israel Aerospace Industries (IAI) i Rafael Advanced Defense Systems, wykradając dokumenty dotyczące m. in. systemu Iron Dome (Więcej baterii Iron Dome, 2014-07-17), pocisków Arrow 3 (Produkcja Arrow 3 przed zakończeniem prób?, 2014-01-23) i bezzałogowych statków latających. Ataki rozpoczęto od przechwytywania danych osób (skrzynek poczty elektronicznej i haseł dostępu do różnych urządzeń), należących do kierownictwa poszczególnych przedsiębiorstw.

Co najciekawsze, Elisra i Rafael nie wydały w sprawie żadnego oświadczenia, a rzeczniczka IAI określiła doniesienia jako przestarzałe. Dostrzegliśmy zagrożenie w odpowiednim czasie i zareagowaliśmy przy pomocy odpowiednich procedur. Informację [o atakach] przekazaliśmy władzom i podjęliśmy działania mające na celu zapobieżenie podobnym incydentom w przyszłości – stwierdziła Eliana Fisher, reprezentująca IAI.

Zdaniem Josepha Drissela, założyciela i prezesa CyberESI, większość wykradzionych dokumentów była własnością Amerykanów, jak np. 900-stronicowa specyfikacja pocisku Arrow 3, w przeważającej części opracowanego przez Boeinga. Według niego za atakami na Izraelczyków stoi grupa hakerów o nazwie Comment Crew, oznaczana także jako Jednostka nr 61398. W jej skład wchodzą oficerowie sił zbrojnych ChRL, poszukiwania przez FBI.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.