Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Żołnierze UNDOF wolni

Strategia i polityka, 12 września 2014

Porwani po koniec sierpnia członkowie kontyngentu wojskowego Fidżi, służący na Wzgórzach Golan w ramach misji ONZ, United Nations Disengagement Observer Force (UNDOF), są już wolni.

Żołnierze z Fidżi zostali przekazani dowództwu UNDOF wczoraj około 14:30 czasu miejscowego. Stan zdrowia wojskowych jest dobry. Zostaną poddani standardowej hospitalizacji, po czym najprawdopodobniej wrócą do swoich obowiązków / Zdjęcie: ONZ

Próby uwolnienia blisko 50 Fidżyjczyków służących w ramach misji UNDOF trwały od kilku tygodni. Wojskowych przetrzymywała jedna z islamistycznych organizacji walczących z reżimem Baszara al-Assada, Dżabhat an-Nusra. Wczoraj ONZ poinformowała o uwolnieniu żołnierzy.

W ostatnich tygodniach członkowie misji UNDOF spotkali się z licznymi aktami wrogości ze strony syryjskich rebeliantów (Problemy ONZ w Syrii, 2014-08-29). Do najpoważniejszej sytuacji doszło, gdy grupa około 100 Filipińczyków nie mogła opuścić zajmowanych pozycji w obawie przed ostrzałem ze strony islamistów. Władze w Manili ogłosiły już, że nie przedłużą wygasającego w październiku mandatu filipińskiego kontyngentu, a 331 żołnierzy służących obecnie w ramach misji ONZ wróci niebawem do kraju.

Warto podkreślić, że Filipińczycy stanowią jedną z największych grup narodowych wśród liczącego 1223 osoby personelu ONZ, wystawionego też przez Fidżi oraz Indie, Irlandię, Holandię i Nepal. W 2013 swoich żołnierzy wycofały Austria i Chorwacja, a ich miejsce zajęli właśnie Fidżyjczycy (Fidżi wysyła pierwszych żołnierzy na Wzgórza Golan, 2013-06-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.