Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mistrale nadal nie dla Rosji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 16 lutego 2015

Władze Francji w dalszym ciągu wykluczają przekazanie Rosji pierwszego z dwóch śmigłowcowców desantowych typu Mistral, Władiwostoka.

Minister obrony Francji, Jean-Yves Le Drian, wyklucza szybkie przekazanie Rosji Władiwostoka, pierwszego ze śmigłowcowców desantowych typu Mistral / Zdjęcie: STX France

Nadzieje na szybkie przekazanie Rosji Władiwostoka miał dziś rozwiać minister obrony Francji, Jean-Yves Le Drian. W cytowanej przez francuskie media wypowiedzi polityk zaznacza, że w dalszym ciągu nie zaistniały czynniki, skłaniające Paryż do dostawy Mistrala. Przypomniał też, że wdrażanie postanowień nowego porozumienia pokojowego na wschodzie Ukrainie przebiega powoli, a jego efekty są obecnie trudne do oceny.

Pierwszy z Mistrali miał trafić do Rosji jesienią 2014. Wydarzenia na wschodzie Ukrainy oraz presja środowiska międzynarodowego skłoniły Francję do wstrzymania dostawy okrętu. W grudniu 2014 rosyjscy marynarze zakończyli szkolenie w St. Nazaire, po czym powrócili do kraju na pokładzie okrętu szkolnego Smolnyj (Rosyjscy marynarze opuszczają Francję, 2014-12-18). 

Co ciekawe, w niedawnym sondażu Le Tribune aż 64% Francuzów poparło przekazanie Rosji Władiwostoka (Francuzi popierają przekazanie Mistrali, 2015-01-21). Ankietowani tłumaczyli swoją postawę obawą o kary finansowe, które grożą Francji za niewywiązanie się z umowy. Zwrócono również uwagę na fakt, że inne państwa europejskie nadal współpracują z przedsiębiorstwami kontrolowanymi przez rosyjskie władze (160 AW189 dla Rosnieftu, 2015-01-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.