Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie opracują licencyjne bsl

Przemysł zbrojeniowy, 18 lutego 2015

Indie i USA nawiązały współpracę w dziedzinie bezzałogowych statków latających.

Jednym z amerykańskich bsl produkowanych na licencji w Indiach może być RQ-11 Raven / Zdjęcie: US Army

Wczoraj amerykańskie przedsiębiorstwo AeroVironment i indyjskie Dynamatic Technologies oficjalnie otworzyły wytwórnię bezzałogowych statków latających w Bangalore. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów tzw. Indian-US Defence Trade and Technology Initiative (DTTI).

Zakresu współpracy obejmować ma całą rodzinę małych bsl, o nazwie Cheel. W grę wchodzą więc licencyjne wersje konstrukcji Puma, Raven (Kolumbia potwierdza zamówienie RQ-11 Raven, 2013-06-25), Wasp i Shrike. Oprócz tego w zakładach w Bangalore powstaną laboratoria zajmujące się nowoczesną awioniką, kompozytami, urządzeniami łączności i wyposażeniem bsl. Dodatkowo w zakładach Dynamatic prowadzony będzie montaż i próby bezzałogowców.

Porozumienie DTTI zakłada też przekazanie stronie indyjskiej technologii niezbędnych do opracowania urządzeń rozpoznawczych dla samolotów transportowych C-130J-30 Hercules (Indie zamawiają kolejne T-90M i C-130J, 2013-09-19), hybrydowych zespołów napędowych i powłok maskujących i ochronnych. Flightglobal donosi, że w bieżącym miesiącu rząd w Waszyngtonie wydał zezwolenie na eksport do Indii bsl Predator XP (Oblot Predatora XP, 2014-07-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.