Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy budżet obronny Indonezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 września 2015

Indonezyjscy parlamentarzyści zadecydują o ostatecznym kształcie budżetu obronnego na 2016.

Budżet indonezyjskiego ministerstwa obrony w 2016 może być większy, niż pierwotnie zakładano, mimo przyjętego przez rząd planu redukcji wydatków państwowych / Zdjęcie: MO Indonezji

Komisja obrony indonezyjskiego parlamentu zatwierdziła wniosek o zwiększenie wydatków obronnych państwa w 2016 o dodatkowe 37 bln IDR (9,4 mld zł). W najbliższych tygodniach parlamentarzyści zadecydują o ostatecznym kształcie budżetu obronnego państwa. Nowy rok fiskalny rozpocznie się w Indonezji 1 stycznia.

Latem ministerstwo obrony Indonezji przesłało do parlamentu wstępny projekt budżetu na 2016. Zgodnie z ogłoszonym przez rząd centralny planem redukcji wydatków państwowych, resort zaproponował przeznaczenie na obronność zaledwie 95,9 bln IDR (24,5 mld zł). Jeżeli wniosek zostałby przyjęty w takim kształcie, oznaczałoby to zmniejszenie budżetu ministerstwa o ok. 6% w stosunku do br.

Po przegłosowaniu w parlamencie nowej perspektywy budżetowej, resort obrony otrzyma do dyspozycji aż 132,9 bln IDR (34 mld zł). Około 30 bln IDR (7,6 mld zł) tej kwoty ministerstwo obrony przeznaczy na zakup nowego uzbrojenia (Indonezja odtwarza eskadrę ZOP, 2015-06-22; Indonezja kupi Chinooki, 2015-06-15). Pozostałe środki zostaną spożytkowane na modernizację lub remont obecnie eksploatowanego sprzętu (Katastrofa Herculesa w Indonezji, 2015-06-30), rozbudowę infrastruktury wojskowej i podwyżki dla żołnierzy i cywilnych pracowników ministerstwa.

Plan inwestycyjny resortu obrony zakłada też zaciągnięcie pożytek zarówno w krajowych bankach, jak i za granicą. Dżakarta liczy na pomoc finansową Rosji w wysokości 3 mld USD (11,3 mld zł). Rosyjskie kredyty pozwolą na sfinansowanie kupna nowych samolotów wielozadaniowych Su-35, które zastąpią 12 przestarzałych F-5E/F (Indonezja kupuje Su-35, 2015-09-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.