Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarta Warszawianka w czerwcu

Marynarka wojenna, 01 czerwca 2015

Marynarka wojenna Wietnamu odbierze w czerwcu konwencjonalny okręt podwodny Khánh Hòa 

Marynarka wojenna Wietnamu odbierze pod koniec czerwca konwencjonalny OP Đà Nẵng (HQ 185), proj. 636 Warszawianka. Jednostka transportowana jest na pokładzie holenderskiego statku półzanurzalnego, Rolldock Storm / Zdjęcie: Zing

Khánh Hòa (HQ 185), proj. 636 Warszawianka, znajduje się na pokładzie holenderskiego statku transportowego Rolldock Storm. Jednostka idzie wodami okalającymi zachodnie wybrzeże Afryki. Khánh Hòa wejdzie do portu morskiego w Cam Ranh pod koniec miesiąca, po czym rozpocznie serię testów morskich i prób odbiorczych.

Khánh Hòa jest 4. z serii 6 wietnamskich konwencjonalnych OP proj. 636 Warszawianka. W linii znajdują się już Hà Nội (HQ 182) i Hồ Chí Minh (HQ 183, Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04). Wkrótce uzupełni je Hải Phòng (HQ 184, Trzecia Warszawianka w Wietnamie, 2015-02-03). Piąta z jednostek, Đà Nẵng (HQ 186), zakończyła przed kilkoma dniami kolejny etap testów morskich.

Wietnamskie Warszawianki będą przenosić pociski przeciwokrętowe rodziny 3M-54 Klub. Do Hanoi dotrzeć miało już ok. 30 rosyjskich rakiet, w tym nieokreślona liczba w odmianie 3M-14E, przystosowanych do atakowania celów lądowych (Wietnam dozbraja Warszawianki, 2015-05-05). Marynarka wojenna Wietnamu miała zamówić ogółem ok. 50 zestawów rakietowych. Ich dostawy zakończą się najprawdopodobniej w 2016. W tym samym czasie Hanoi odbierze też ostatni z 6 OP proj. 636 Warszawianka, przyszły Bà Rịa–Vũng Tàu (HQ 187).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.