Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja bojowa USS Milwaukee

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 listopada 2015

W najbliższych miesiącach nowa fregata rakietowa US Navy wyruszy na pierwszą w swej historii misję bojową.

W ramach pierwszej misji bojowej USS Milwaukee wkrótce zostanie wysłana do Azji Południowo-Wschodniej / Zdjęcie: US Navy

W minioną sobotę w Milwaukee odbyła się ceremonia przyjęcia do służby nowej amerykańskiej fregaty rakietowej, USS Milwaukee (LCS 5), typu Freedom (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20). Wydarzenie uświetniła obecność przedstawicieli dowództwa marynarki wojennej USA, a także władz największego miasta w stanie Wisconsin. Świadkami uroczystości byli też członkowie rodzin załogi okrętu, którzy tłumnie zebrali się na nabrzeżu portowym, mimo mrozu i pierwszych tej jesieni opadów śniegu.

Już wkrótce załoga USS Milwaukee odczuje zdecydowaną poprawę pogody. W najbliższych miesiącach najnowszy okręt US Navy zostanie wysłany na wody Morza Południowochińskiego z zadaniem ochrony amerykańskich interesów gospodarczych w tym regionie.

USS Milwaukee dołączy tym samym do innej jednostki typu Freedom, USS Fort Worth (LCS 3), która od blisko roku wykonuje zadania bojowe na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku (Indonezyjski śmigłowiec na USS Fort Worth, 2015-08-19; S-70B na USS Fort Worth, 2015-07-28). Nowa amerykańska fregata będzie patrolować wody Morza Południowochińskiego, zbierając informacje o działaniach floty wojennej ChRL i wspierając regionalnych sojuszników USA w staraniach o uznanie ich roszczeń terytorialnych na tym akwenie (Kolejne amerykańskie okręty dla Filipin , 2015-11-18; Malezja zmniejsza budżet obronny, 2015-10-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.