Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USN przebazowała Poseidony do Singapuru

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 lipca 2016

Marynarka wojenna USA przebazowała do Singapuru dwa morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon.

Amerykańskie morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon wykonują operacje lotnicze z terytorium Singapuru. Na zdjęciu patrolowiec latający w składzie Patrol Squadron (VP) 16 War Eagles, prezentowany podczas targów Singapore Air Show / Zdjęcie: Michał Jarocki

Od kilku dni dwa morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon, latające w składzie Patrol Squadron (VP) 5 Mad Foxes, wykonują operacje lotnicze nad wodami terytorialnymi i wyłącznej strefy ekonomicznej Singapuru. Patrolowce przebazowano do Azji Południowo-Wschodniej z Kadena Air Base w Japonii. Samoloty stacjonują na terenie Paya Lebar Air Base we wschodniej części kraju. Amerykanie pozostaną w Singapurze do 12 sierpnia.

Według dowództwa US Navy przebazowanie P-8A do Singapuru ma pomóc w wypracowaniu mechanizmów współpracy z wojskami lotniczymi i marynarką wojenną tego państwa. Poseidony będą wykonywać operacje lotnicze nad akwenami mającymi duże znaczenie dla bezpieczeństwa Singapuru i interesów USA, w tym w rejonie Cieśniny Singapurskiej i nad Morzem Południowochińskim.

W przeszłości amerykańskie Poseidony już dwukrotnie stacjonowały w Singapurze. Pierwsze operacje lotnicze z terytorium tego państwa wokonano w grudniu 2015 (Posejdon do Singapuru, 2015-12-10). Patrolowce zaprezentowano też podczas targów Singapore Air Show (SAS 2016: Amerykańskie targi, 2016-02-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.