Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni etap misji USS Fort Worth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 listopada 2015

Przed kilkoma dniami minął rok od rozpoczęcia pierwszej azjatyckiej misji bojowej USS Fort Worth. W najbliższych miesiącach amerykańska fregata będzie wykonywała zupełnie inne zadania niż dotychczas.

USS Fort Worth był jednym z okrętów zaprezentowanych dziennikarzom podczas majowych targów IMDEX Asia 2015, które odbyły się m.in. na terenie singapurskiej Changi Naval Base / Zdjęcie: Michał Jarocki

17 listopada 2014 fregata rakietowa USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom, opuściła port macierzysty w San Diego i skierowała się w stronę singapurskiej Changi Naval Base (Misja USS Fort Worth, 2014-11-19). Okręt dotarł na miejsce pod koniec ub.r. (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30). Wkrótce amerykańska jednostka rozpoczęła pierwsze działania bojowe.

Dotychczas głównym zadaniem USS Fort Worth był udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z regionalnymi sojusznikami (Indonezyjski śmigłowiec na USS Fort Worth, 2015-08-19; S-70B na USS Fort Worth, 2015-07-28). Okręt przeprowadził też intensywne testy morskie, które pozwoliły ocenić jego potencjał operacyjny. Amerykańska fregata wzięła także udział w poszukiwaniach szczątków samolotu A320 linii AirAsia, który wpadł do Morza Jawajskiego pod koniec ub.r. (Odnaleziono szczątki A320 linii AirAsia, 2014-12-30).

Wiosną 2016 USS Fort Worth zakończy swoją azjatycką misję. Jednak zanim amerykańscy marynarze powrócą do słonecznej Kalifornii okręt wykona serię działań bojowych na Morzu Południowochińskim. Głównym zadaniem jednostki będzie patrolowanie spornego akwenu i obserwacja poczynań floty wojennej ChRL. USA chcą w ten sposób wesprzeć swoich regionalnych sojuszników, w tym Filipiny, Indonezję i Malezję w budowie koalicji państw opierających się ekspansywnej polityce terytorialnej Pekinu. Na początku przyszłego roku USS Fort Worth uzupełni w linii USS Milwaukee (LCS 5), kolejny z okrętów typu Freedom (Pierwsza misja bojowa USS Milwaukee, 2015-11-23; USS Milwaukee w linii, 2015-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.