Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa niemiecko-norweska spółka JV

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2017

Kongsberg, thyssenkrupp Marine Systems i Atlas Elektronik utworzą nową spółkę joint-venture, która ma oferować wyposażenie okrętów podwodnych, w tym elementy uzbrojenia i systemu zarządzania walką.

Umowę o utworzeniu nowej, niemiecko-norweskiej spółki joint-venture zawarli (od lewej): Eirik Lie, prezes Kongsberg Defence Systems, dr Peter Feldhaus, dyrektor generalny thyssenkrupp Marine Systems i dr Rolf Wirtz, dyrektor Atlas Elektronik / Zdjęcie: Kongsberg

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele norweskiego Kongsberga oraz niemieckich thyssenkrupp Marine Systems i Atlas Elektronik podpisali porozumienie o współpracy przemysłowej. Producenci uzgodnili utworzenie nowej spółki joint-venture, która zostanie zlokalizowana w Norwegii. Przedsiębiorstwo będzie odpowiedzialne za opracowywanie, produkcję i dostawę poszczególnych elementów uzbrojenia i systemu zarządzania walką, w tym m.in. urządzeń obserwacyjnych dla okrętów podwodnych produkowanych przez TKMS.

Zawarte w czwartek porozumienie jest następstwem decyzji władz Norwegii, które wybrały ofertę TKMS w przetargu na serię nowoczesnych OP dla Sjøforsvaret (marynarki wojennej Norwegii, Norwegia wybrała nowe OP, 2017-02-07). Rząd w Oslo zdecydował się zakupić 4 okręty z Niemiec. Kontrakt ma być zawarty do 2019. Dostawy powinny rozpocząć się w połowie l. 2020.

Norweskie OP zostaną oparte na zmodyfikowanym dla potrzeb nowego użytkownika projekcie jednostek typ 212A, użytkowanych obecnie przez Niemcy i Włochy (Pietro Venuti przekazany, 2016-07-07). Niemieckie przedsiębiorstwo zostawiło w pokonanym polu francuską grupę stoczniową DCNS. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.