Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grecja wypożyczy Herony od Izraela

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2018

Grecja zamierza wydzierżawić od Izraela 7 bezzałogowych statków latających IAI Heron klasy MALE przez okres 3 lat w celu zwiększenia zdolności wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych na Morzu Egejskim. Według miejscowych mediów, 1 lutego wiceminister obrony narodowej Dimitris Vitsas poinformował stałą komisję greckiego parlamentu ds. programów obronnych i umów o planowanym porozumieniu greckiego resortu  obrony i Izraela w tej sprawie.

Rząd w Atenach dokłada starań, aby pozyskać fundusze na zakup 15-20 bsl klasy MALE po wygaśnięciu umowy dzierżawy Heronów / Zdjęcie: IAI

Wypożyczenie Heronów ma kosztować greckich podatników 35,5 mln euro – 16,15 mln euro w pierwszym roku i 9,5 miliona euro w każdym z następnych lat. W kwocie tej zawarto również płatności za szkolenie greckiego personelu (Koniec służby australijskich Heronów , 2017-08-09, Niemieckie Herony w Mali, 2016-11-07).

Doniesienia medialne sugerują również, że rząd w Atenach dokłada starań, aby zabezpieczyć fundusze, które pozwoliłyby na zakup 15-20 bsl klasy MALE po wygaśnięciu umowy dzierżawy, ze szczególnym uwzględnieniem bezzałogowców Heron TP, znanych również jako Eitan, o znacznie większych zdolnościach.

Ministerstwo obrony nie skomentowało tych doniesień. Jednak doniesienia o możliwości dzierżawy Heronów przez Polemiki Aeroporia (wojska lotnicze Grecji) zostały opublikowane zaledwie dzień po tym, jak izraelski prezydent Re’uwen Riwlin zakończył swoją trzydniową wizytę w Grecji, w ramach której omawiano również dalsze zacieśnienie wojskowych więzów między dwoma śródziemnomorskimi krajami.

Grecja od dawna wyraża zapotrzebowanie na bezzałogowe statki latające klasy MALE, o maksymalnym udźwigu do 450 kg i długotrwałości lotu do 45 h. Obecnie Polemiki Aeroporia dysponują co najmniej 4 opracowanmi i wyprodukowanymi w kraju rozpoznawczymi bsl HAI E1-79 Pegasus II, o maksymalnym udźwigu 50 kg i długotrwałości lotu nieprzekraczającej  10 h.

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.