Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy wyślą wojska do Mali

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2015

Władze Niemiec zamierzają zwiększyć liczebność kontyngentu wojskowego w ogarniętym walkami wewnętrznymi Mali.

Niemcy utrzymują w Mali ponad 200 żołnierzy. Wojskowi służą w ramach unijnej misji szkoleniowej EUTM (European Union Training Mission) Mali, a także misji pokojowej ONZ MINUSMA (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali) / Zdjęcie: MO Niemiec

Władze Niemiec zwrócą się do parlamentarzystów z prośbą o zwiększenie liczebności kontyngentu wojskowego w Mali. Berlin chce rozmieścić w tym zachodnioafrykańskim państwie nawet 650 dodatkowych żołnierzy. Ich głównym zadaniem będzie wsparcie logistyczne i szkoleniowe malijskich sił zbrojnych. Niemcy nie będą jednak angażować się w działania zbrojne.

Niemieccy żołnierze będą pełnić służbę w ramach misji pokojowej ONZ MINUSMA (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali). W ostatnich latach siły wielonarodowe poniosły duże straty w walce z bojówkarzami organizacji ekstremistycznymi. W 2014 zginęło 28 błękitnych hełmów, a kolejnych 75 żołnierzy odniosło rany (Duże straty MINUSMA, 2015-01-08). Do jednego z najpoważniejszych incydentów doszło na początku br., kiedy 2 holenderskich lotników zginęło w wypadku śmigłowca uderzeniowego AH-64D Apache (Ostatnia droga holenderskich pilotów, 2015-03-25).

Głównym beneficjentem zwiększenia liczebności niemieckiego kontyngentu będzie Francja. W ostatnich dniach Paryż zabiegał wśród europejskich sojuszników o większe zaangażowanie wojskowe w Mali, co pozwoli Francuzom na przerzucenie części sił stacjonujących w tym zachodnioafrykańskim państwie w inne rejony działań operacyjnych (Francja koncentruje się na Sahelu, 2015-03-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.