Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia przedłużyła leasing Heronów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 października 2014

Rząd Australii przedłużył umowę leasingu dwóch z 3 bsl Heron, zawartą z kanadyjskim MDA.

Obecnie w Afganistanie RAAF eksploatują parę bsl Heron / Zdjęcie: MO Australii

Na mocy porozumienia Royal Australian Air Force (RAAF, królewskie wojska lotnicze Australii), przedłużą okres dzierżawy dwóch z 3 użytkowanych obenie bezzałogowych statków latających Heron, na kolejne 6 lat. Bezzałogowce zostały wypożyczone w 2009. Ich właścicielem, który jednocześnie zapewnia obsługę techniczną, jest kanadyjskie przedsiębiorstwo MacDonald, Dettwiler, and Associates (MDA) (Herony w Afganistanie do lipca 2014, 2013-12-31).

Jeden z 2 Heronów ovbjętych w/w umową powróci do Australii przed końcem br. Dołączy do innego bsl tego typu, który obecnie znajduje się na poligonie Woomera. Los drugiego bsl, eksplaotowanego aktualnie w Afganistanie, nie został sprecyzowany.

Koszt wypożyczenia pary Heronów szacowany jest na 120 mln AUD (ok. 355 mln zł). Pozostawienie ich w służbie pozwoli Australijczykom na przeprowadzenie szkolenia operatorów przed rozpoczęciem eksplaotacji innych bsl – Northrop Grumman MQ-4C Triton. Według ministra obrony Australii Davida Johnstona, wejdą one do służby przed końcem bieżącej dekady (Morskie bsl dla Australii, 2012-09-04).

Przedłużenie eksploatacji Heronów może zarazem sugerować, że RAAF i wojska lądowe zamierzają zakupić bsl przeznaczone do zadań obserwacji i rozpoznania celów lądowych, a także zadań uderzeniowych (RAAF chcą nabyć Reapery, 2014-05-12). Tritony są bowiem bezzałogowcami mającymi patrolować australijskie wybrzeże oraz wody morza terytorialnego i wyłącznych stref ekonomicznych, razem z samolotami Boeing P-8A Poseidon (Pierwsze australijskie Poseidony, 2014-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.