Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby australijskich Heronów

Lotnictwo wojskowe, 09 sierpnia 2017

Royal Australian Air Force (RAAF, królewskie wojska lotnicze Australii) poinformowały o oficjalnym zakończeniu eksploatacji bezzałogowych statków latających Heron. Ostatnie loty bsl tego typu zostały wykonane 23 czerwca w bazie RAAF Tindal podczas ćwiczeń Diamond Storm. Eksploatująca je 5. eskadra zostanie rozwiązana przed końcem br.

Eksploatująca Herony 5. eskadra RAAF zostanie rozwiązana przed końcem br. / Zdjęcie: MO Australii

Od stycznia 2010 do końca listopada 2014 Herony RAAF wylatały ponad 27 tys. h podczas operacji Slipper, wykonując misje wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze dla potrzeb jednostek własnych i ISAF, na terenie południowego Afganistanu.

W czerwcu 2015 przeprowadzono pierwsze próby operowania Heronów w cywilnej przestrzeni powietrznej w porcie lotniczym Rockhampton. W kwietniu 2016 zrealizowano testy w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, razem z samolotami wielozadaniowymi F/A-18F Super Hornet, transportowcami C-17A Globemaster i wielozadaniowymi transportowcami-tankowcami KC-30A (Próby Herona w Amberley, 2016-04-15).

Następcami Heronów w RAAF będą nowe bojowe bezzałogowe statki latające klasy MALE (operujące na średniej wysokości, o dużej długotrwałości lotu). Mają one wejść do służby po 2020. W ramach podtrzymywania zdolności personel, który będzie odpowiedzialny za ich eksploatację, od 2015 prowadzi działania na terenie Iraku i Syrii u boku Amerykanów, kierując bbsl MQ-9 Reaper ze składu US Air Force (Pierwsza misja bojowa RAAF nad Syrią, 2015-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.