Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod TCG Anadolu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2018

W Turcji położono stępkę pod śmigłowcowiec desantowy TCG Anadolu budowany w oparciu o projekt hiszpańskiego Juan Carlos I.

Budowa tureckiego śmigłowcowca desantowego TCG Anadolu osiągnęła kolejny etap wraz z ceremonią położenia stępki / Zdjęcie: Navantia

W zlokalizowanej pod Stambułem stoczni Sedef Gemi İnşaatı A.Ş. położono stępkę pod śmigłowcowiec desantowy TCG Anadolu (L 408). Okręt powstaje we współpracy z hiszpańską grupą stoczniową Navantia, która na potrzeby jego budowy udostępniła opracowany przez siebie projekt jednostki typu Juan Carlos I (IDEF 2015: Okręt desantowy dla Turcji, 2015-05-08).

Budowę TCG Anadolu rozpoczęto w kwietniu 2016 cięciem blach. Udział w uroczystości zapoczątkowującej konstrukcję śmigłowcowca desantowego wziął prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan (Rozpoczęcie budowy TCG Anadolu, 2016-05-05).

W chwili rozpoczęcia budowy TCG Anadolu władze Turcji w tym wspomniany prezydent Erdoğan, zapowiedziały, że okręt zostanie ukończony w cztery lata. Co ciekawe, pierwotnie zakładano, że jego konstrukcja zajmie co najmniej 1,5 roku dłużej. Po wejściu do służby TCG Anadolu mógłby zostać przystosowany do przenoszenia na pokładzie samolotów skróconego startu i pionowego lądowania F-35B Lightning II (Turcja chce kupić od USA Harriery, 2017-12-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.