Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Juan Carlos I przechodzi przegląd

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2015

Wczoraj rozpoczęto pierwszy przegląd techniczny hiszpańskiego okrętu desantowego, Juan Carlos I (L61).

Marynarka wojenna Hiszpanii rozpoczęła przegląd techniczny Juan Carlos I. Prace potrwają do połowy marca. Jednostka znajduje się w linii od 2010 / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Prace techniczne na okręcie Juan Carlos I zostaną przeprowadzone w stoczni Navantii w Cádiz. Producent dokona kompleksowego przeglądu jednostki, oceniając które urządzenia pokładowe wymagają wymiany. Okręt otrzyma m.in. nowe elementy układu pędnego. Odmalowany zostanie też jego kadłub oraz nadbudówka.

Przegląd Juana Carlosa I potrwa do połowy marca. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie od 2010, kiedy okręt znalazł się w linii (Juan Carlos I w służbie, 2010-10-01). Przez ostatnie 4 lata jednostka brała udział w serii ćwiczeń morskich, a także wielonarodowych operacji antypirackich i antyterrorystycznych. Desantowiec promował też hiszpański przemysł okrętowy, odbywając kurtuazyjne wizyty w wybranych państwach.

Kampania promocja Juana Carlosa I przyniosła już pierwsze owoce. Navantia otrzymała zlecenia na dostawę okrętów opartych na projekcie hiszpańskiego desantowca od Australii i Turcji (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28, Wstępne założenia tureckiego desantowca, 2014-03-27).

Hiszpański okręt desantowy Juan Carlos I na terenie stoczni Navantii w Cádiz na południu kraju

W grudniu 2014 Hiszpanie zawarli z kolei porozumienie z lokalnym Larsen & Turbo Ltd. (Navantia z Larsen & Turbo, 2014-12-27). Obaj producenci będą oferować marynarce wojennej Indii zakup serii okrętów desantowych wzorowanych na hiszpańskiej jednostce.

Warto przypomnieć, że wiosną 2014 lokalne media sugerowały, że Madryt rozważa zakup drugiego okrętu desantowego. Ostatecznie zrezygnowano z tych planów. Zaoszczędzone środki przeznaczono na budowę kolejnych okrętów patrolowych BAM (Buques de Acción Marítima) typu Meteoro (Przyznano środki na BAM, 2014-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.