Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Turcja che kupić bbsl

Lotnictwo wojskowe, 05 maja 2015

Turecki podsekretariat przemysłu obronnego (SSM) opublikował zapytanie o informację dotyczące uzbrojonych bezzałogowych statków latających. 

Zdjęcie: TAI

Jak podano w oficjalnej informacji podsekretariat przemysłu obronnego (SSM) zamierza rozpocząć proces zamówienia uzbrojonych bezzałogowych statków latających klasy MALE lub HALE. Jest to pilna potrzeba operacyjna Türk Hava Kuvvetleri (THK, wojsk lotniczych Turcji). 

SSM opublikował już zapytanie o informację, na które odpowiedzieć należy do 25 maja. Celem przedsięwzięcia jest zdobycie przez Turków ogólnych wiadomości dotyczących potencjalnych dostawców bbsl.

Oprócz tego zainteresowane przedsiębiorstwa powinny także określić dostępność oferowanych bezzałogowców, szczegółowo opisać je wraz z zabudowanym wyposażeniem, zgodnie z wymaganiami, a także sprecyzować wymagania logistyczne, jakie niesie ze sobą eksploatacja bbsl. W/w działania stanowić będą część przygotowania odpowiedzi na zapytanie ofertowe.

Co ciekawe, Turcy od kilku lat prowadzą prace nad własnym bsl Anka (na zdjęciu), jednak nie wspominano o możliwości jego uzbrojenia (Altay i Anka dla Arabii Saudyjskiej, 2013-04-26). Wśród potencjalnych kontrahentów zdolnych do zdobycia najnowszego zamówienia Ankary wymienia się amerykańskie General Atomics, mające w ofercie MQ-9A Reaper (Holandia zamawia Reapery, 2015-02-09), MQ-1B Predator (Milion godzin nalotu Predatora B, 2015-03-18) i MQ-1C Gray Eagle (Pierwsza eskadra uderzeniowo-rozpoznawcza, 2015-03-18). Być może wśród zainteresowanych pojawi się też Thales UK, który niedawno ujawnił chęć uzbrojenia bsl Watchkeeper (Polski uzbrojony Watchkeeper?, 2015-03-30). Z kolei przedsiębiorstwa izraelskie – Israel Aerospace Industries i Elbit Systems – nigdy nie informowały o możliwości uzbrojenia bsl Heron lub Hermes.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.