Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja che kupić bbsl

Lotnictwo wojskowe, 05 maja 2015

Turecki podsekretariat przemysłu obronnego (SSM) opublikował zapytanie o informację dotyczące uzbrojonych bezzałogowych statków latających. 

Zdjęcie: TAI

Jak podano w oficjalnej informacji podsekretariat przemysłu obronnego (SSM) zamierza rozpocząć proces zamówienia uzbrojonych bezzałogowych statków latających klasy MALE lub HALE. Jest to pilna potrzeba operacyjna Türk Hava Kuvvetleri (THK, wojsk lotniczych Turcji). 

SSM opublikował już zapytanie o informację, na które odpowiedzieć należy do 25 maja. Celem przedsięwzięcia jest zdobycie przez Turków ogólnych wiadomości dotyczących potencjalnych dostawców bbsl.

Oprócz tego zainteresowane przedsiębiorstwa powinny także określić dostępność oferowanych bezzałogowców, szczegółowo opisać je wraz z zabudowanym wyposażeniem, zgodnie z wymaganiami, a także sprecyzować wymagania logistyczne, jakie niesie ze sobą eksploatacja bbsl. W/w działania stanowić będą część przygotowania odpowiedzi na zapytanie ofertowe.

Co ciekawe, Turcy od kilku lat prowadzą prace nad własnym bsl Anka (na zdjęciu), jednak nie wspominano o możliwości jego uzbrojenia (Altay i Anka dla Arabii Saudyjskiej, 2013-04-26). Wśród potencjalnych kontrahentów zdolnych do zdobycia najnowszego zamówienia Ankary wymienia się amerykańskie General Atomics, mające w ofercie MQ-9A Reaper (Holandia zamawia Reapery, 2015-02-09), MQ-1B Predator (Milion godzin nalotu Predatora B, 2015-03-18) i MQ-1C Gray Eagle (Pierwsza eskadra uderzeniowo-rozpoznawcza, 2015-03-18). Być może wśród zainteresowanych pojawi się też Thales UK, który niedawno ujawnił chęć uzbrojenia bsl Watchkeeper (Polski uzbrojony Watchkeeper?, 2015-03-30). Z kolei przedsiębiorstwa izraelskie – Israel Aerospace Industries i Elbit Systems – nigdy nie informowały o możliwości uzbrojenia bsl Heron lub Hermes.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.