Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Carl Vinson zakończył misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2018

Atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson powrócił do portu macierzystego w San Diego po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Spokojnym.

Atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson idzie wodami Oceanu Spokojnego w asyście niszczyciela rakietowego USS Wayne E. Meyer / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Sean M. Castellano, USN

USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz, wszedł do Naval Air Station North Island in San Diego w czwartek. Okręt powrócił do portu macierzystego po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Spokojnym, którą prowadził przez trzy miesiące (Nowa misja CSG 1, 2018-01-05).

Podczas swojej misji USS Carl Vinson stał na czele lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1. Zespół uzupełniały: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga, a także niszczyciele USS Wayne E. Meyer (DDG 108, USS Wayne E. Meyer w Malezji, 2018-02-22) i USS Michael Murphy (DDG 112, Nowa misja patrolowa USS Michael Murphy, 2018-03-27), typu Arleigh Burke ze składu Destroyer Squadron 1.

Wraz z USS Carl Vinson do San Diego powrócił USS Wayne E. Meyer. USS Lake Champlain znajdzie się w kraju po zakończeniu działań operacyjnych w rejonie odpowiedzialności 4. floty US Navy. Do swojej bazy w Pearl Harbor na Hawajach zmierza USS Michael Murphy.

W trakcie misji USS Carl Vinson przeszedł 74 tys km i odwiedził porty morskie na Guam i Filipinach. Pod koniec lutego USS Carl Vinson wszedł do wietnamskiego Đà Nẵng, stając się pierwszym od 40 lat amerykańskim lotniskowcem, który odbył wizytę w tym państwie (Historyczna wizyta USS Carl Vinson w Wietnamie, 2018-03-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.