Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Historyczna wizyta USS Carl Vinson w Wietnamie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 marca 2018

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson znalazł się dziś w rejonie miasta portowego Đà Nẵng w Wietnamie, rozpoczynając historyczną wizytę.

USS Carl Vinson zbliża się do Đà Nẵng / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Devin M. Monroe, USN

Atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz, zakotwiczył dziś ok. 4 km od bazy morskiej w Đà Nẵng w towarzystwie krążownika rakietowego USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciela USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke. USS Carl Vinson jest pierwszym amerykańskim okrętem tej klasy od ponad 40 lat, jaki dotarł do Wietnamu z kurtuazyjną wizytą (USS Carl Vinson w Wietnamie, 2018-02-22).

Wizyta USS Carl Vinson w Đà Nẵng ma być dowodem poprawiających się relacji politycznych między Wietnamem a USA oraz zacieśniającej się współpracy wojskowej obu państw. Wielu komentatorów interpretuje także dzisiejsze wydarzenia jako sygnał wysyłany władzom ChRL, że USA nie zgadzają się kierunkami nowej polityki Państwa Środka wobec regionu Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, która powszechnie uznawana jest za ekspansywną.

USS Carl Vinson od dwóch miesięcy prowadzi działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 3., 5. i 7. floty US Navy. Okręt stoi na czele lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1 (Nowa misja CSG 1, 2018-01-05). Zespół uzupełniają dwa niszczyciele rakietowe USS Wayne E. Meyer (USS Wayne E. Meyer w Malezji, 2018-02-22) i USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke (USS Michael Murphy dołączył do CSG 1, 2018-02-01) oraz krążownik USS Lake Champlain (Podano przyczyny wypadku USS Lake Champlain, 2017-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.