Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Wasp

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 kwietnia 2018

Amerykański śmigłowcowiec USS Wasp powrócił do bazy morskiej w Sasebo po zakończeniu pierwszej misji bojowej, podczas której z jego pokładu operowały samoloty bojowe skróconego startu i pionowego lądowania F-35B Lightning II.

Samoloty bojowe skróconego startu i pionowego lądowania F-35B Lightning II operujące z pokładu śmigłowcowa USS Wasp / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Michael Molina, USN

Przez ostatnie tygodnie śmigłowcowiec USS Wasp (LHD 1), typu Wasp, operował w składzie Up-Gunned Expeditionary Strike Group (wzmocnionej ekspedycyjnej grupy bojowej), działającej na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku (Nowa misja USS Wasp, 2018-03-05). Zespół współtworzyły stacjonujące w Sasebo okręty desantowe USS Ashland (LSD 48, Powrót USS Ashland, 2017-11-13), typu Whidbey Island i USS Green Bay (LPD 20, Nowa misja USS Green Bay, 2017-01-26), typu San Antonio oraz rozlokowane w San Diego niszczyciele rakietowe USS Sterett (DDG 104) i USS Dewey (DDG 105, Nowa misja USS Dewey i USS Sterett, 2018-02-07), typu Arleigh Burke.

W tym czasie z pokładu USS Wasp operowały samoloty bojowej skróconego startu i pionowego lądowania F-35B Lightning II ze składu Marine Fighter Attack Squadron 121 (eskadry myśliwsko-uderzeniowej USMC, VMFA-121) Green Knights (VMFA-121 na pokładzie USS Wasp, 2018-03-06). Zakończona już misja była tym samym pierwszą w historii dla samolotów tego typu stacjonujących na okręcie US Navy.

W styczniu USS Wasp dotarł do bazy w Sasebo, gdzie będzie stacjonował w najbliższych latach (Przebazowanie USS Wasp, 2018-01-16). Okręt przebazowano z Norfolk w Wirginii. Przejście USS Wasp do Japonii trwało od lata 2017. W ostatnich latach USS Wasp przeszedł przegląd remontowy i modernizację, przystosowującą go do przyjmowania na pokładzie samolotów F-35B Lightning II. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.