Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie okręty przeszły przez Cieśninę Tajwańską

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 lipca 2018

Dwa amerykańskie niszczyciele rakietowe przeszły przez Cieśninę Tajwańską w akcie, który został zinterpretowany przez ChRL, jako prowokacja.

Widoczny na zdjęciu niszczyciel rakietowy USS Mustin (DDG 89) oraz USS Benfold stacjonują w japońskiej Yokosuce. Okręty regularnie prowadzą działania operacyjne lub biorą udział w ćwiczeniach organizowanych m.in. na Oceanie Indyjskim lub zachodnim Pacyfiku / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Kelsey L. Adams, USN

Dowództwo Floty Pacyfiku potwierdziło, że dwa niszczyciele rakietowe, USS Benfold (DDG 65) i USS Mustin (DDG 89), typu Arleigh Burke, przeszły przez Cieśninę Tajwańską w nocy z soboty na niedzielę. Był to pierwszy taki przypadek od lipca 2017, kiedy na wspomnianym akwenie pojawił się niszczyciel USS John S. McCain (DDG 56, USS John S. McCain w Yokosuce, 2017-12-13).

Według US Navy manewr dwóch niszczycieli był naturalnym etapem ich przejścia z Morza Południowochińskiego na M. Wschodniochińskie. Oba okręty, które na co dzień stacjonują w japońskiej Yokosuce, wracają do bazy po zakończeniu ćwiczeń morskich organizowanych na Zatoce Tajskiej i w rejonie wyspy Guam (Zakończono Carat 2018, 2018-06-22; Koniec Malabar 2018, 2018-06-21).

Zupełnie inaczej wydarzenie interpretują władze ChRL, które odebrały je jako prowokację polityczną. Cieśnina Tajwańska oddziela kontynentalne Chiny od wyspy Tajwan, na której leży Republika Chińska określana przez Pekin jako zbuntowana prowincja. Chińskie władze krytycznie odnoszą się do wszelkich przejawów współpracy Waszyngtonu z Tajpej w wymiarze politycznym i wojskowym, a za taki właśnie uznano pojawienie się amerykańskich okrętów nieopodal wybrzeży Tajwanu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.