Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa oferta na kanadyjskie fregaty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 sierpnia 2018

Alion Canada złożyło swoją ofertę w przetargu na nowe fregaty rakietowe dla marynarki wojennej Kanady.

Oferta Alion Canada w przetargu na nowe kanadyjskie fregaty rakietowe ma opierać się na projekcie jednostek typu De Zeven Provinciën / Zdjęcie: MO Holandii

Alion Canada, spółka kontrolowana przez Alion Science and Technology z McLean z Wirginii i jej partnerzy przemysłowi złożyli ostateczną ofertę w programie Canadian Surface Combatant. Producent oparł swoją propozycję na projekcie fregat rakietowych typu De Zeven Provinciën (na zdjęciu HNLMS Evertsen), które od kilkunastu lat użytkowane są przez Koninklijke Marine (marynarkę wojenną Holandii, Powrót HNLMS Evertsen, 2017-10-25).

Projekt fregat wspomnianego typoszeregu został udostępniony Alion Canada przez holenderską grupę stoczniową Damen, dostawcę okrętów dla Koninklijke Marine. Konsorcjum startujące w kanadyjskim przetargu uzupełniają również: Atlas Elektronik, Hensoldt Sensors, L3 Technologies Canada, Raytheon Canada, DRS Technologies Canada i Rheinmetall Canada.

W przetargu na nowe fregaty rakietowe oddzielną ofertę złożyła m.in. Navantia współpracująca z Saabem, CEA Technologies, Lockheed Martin i General Dynamics Mission Systems – Canada. Ich oferta opiera się na projekcie niszczycieli rakietowych typu Hobart zbudowanych dla Australii (Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu, 2018-08-07). W wyścigu o kanadyjskie zlecenie startuje też wielonarodowe konsorcjum Canada’s Combat Ship Team na czele z BAE Systems, oferujące fregaty rakietowe proj. Global Combat Ship (Global Combat Ship dla Kanady, 2018-07-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra