Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems i Williams łączą siły

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 05 grudnia 2018

Nowa umowa partnerska pomiędzy BAE Systems, Williams Grand Prix Engineering Ltd i Williams Advanced Engineering Ltd dotyczy współdzielenia technologii, wiedzy i umiejętności przez wiodące na świecie przedsiębiorstwa w wielu obszarach, w tym dotyczących projektów kabin, rozszerzonej rzeczywistości i nowoczesnych materiałów. Innowatorzy z BAE Systems odgrywają kluczową rolę w rozwoju, produkcji i wsparciu wielozadaniowych samolotów bojowych, takich jak Eurofighter Typhoon, F-35 i Future Combat Air System. Teraz będą ściśle współpracować z kolegami z Williamsa, którzy przez dziesięciolecia odnosili sukcesy w wyścigach samochodowych Formuły 1 (Pierwsze ćwiczenia F-35B RAF, 2018-11-30, Eurofightery wylatały już 0,5 mln h, 2018-11-10).

Początkowo współpraca BAE Systems i Williamsa będzie obejmować pracę nad projektami kabin dla pilotów samolotów i kierowców wyścigowych, z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej / Zdjęcie: BAE Systems

Nowe partnerstwo, bazujące na umiejętnościach, doświadczeniu i wiedzy każdej ze stron, umożliwi opracowanie i realizację projektów, mających na celu stworzenie przełomowych innowacji. Efekty tych prac wpłyną na projektowanie, osiągi i produkcję zarówno wielozadaniowych samolotów bojowych, jak i wyścigowych bolidów.

Początkowo współpraca będzie obejmować pracę nad intuicyjnymi projektami kabin dla pilotów samolotów i kierowców wyścigowych, z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, aerodynamiki, lekkich materiałów i akumulatorów, które mogą napędzać bsl zasilane energią słoneczną i samochody przyszłości.

Umowa partnerska jest wynikiem wcześniejszej, pomyślnej współpracy między przedsiębiorstwami, w ramach której inżynierowie Williams Advanced Engineering pomogli zaprojektować i dostarczyć symulator kabiny samolotu, który daje BAE Systems interaktywne narzędzie do eksperymentowania z projektami w ramach prac nad przyszłymi samolotami bojowymi. Umowa będzie nadzorowana przez komitet sterujący złożony z wysokich rangą przedstawicieli każdej organizacji, któremu przewodniczy Ian Muldowney, dyrektor ds. technicznych działu BAE Systems Air.

Opublikowana latem tego roku strategia rządu dotycząca lotnictwa wojskowego podkreśla krytyczne znaczenie najnowocześniejszych brytyjskich technologii i własności intelektualnej, oraz sposobu, w jaki jest tworzona, utrzymywana i wykorzystywana. Kiedy rozpoczynamy badania, dotyczące tego jakie będą wymagania dla przyszłego brytyjskiego samolotu bojowego, musimy pracować ciężej niż kiedykolwiek. Współpraca z liderami technologicznymi spoza naszej branży pomoże nam znaleźć nowe sposoby zadawania pytań i myślenia o innych rozwiązaniach – powiedział Ian Muldowney

Cieszymy się, że możemy dołączyć do strategicznego sojuszu z BAE Systems. Ważny jest dla nas dalszy rozwój tej relacji i z niecierpliwością czekamy na dzielenie się fachową wiedzą wszystkich utalentowanych osób z tych kultowych brytyjskich spółek, zarówno w branży inżynieryjnej, jak i poza nią, aby zapewnić znaczące korzyści naszym klientom i partnerom – dodał dyrektor generalny grupy Williams Mike O'Driscoll.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.