Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

British Army nie wycofa czołgów

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, 15 września 2020

W wywiadzie dla BBC brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace zdementował pojawiające się w mediach informacje o rzekomych planach wycofania wszystkich czołgów podstawowych Challenger 2 eksploatowanych przez British Army (wojska lądowe).

 / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Według brytyjskiego sekretarza obrony całkowite wycofanie czołgów na pewno nie miało miejsca. Rozważane jest jednak zredukowanie liczby wozów będących w służbie liniowej. Obecnie używanych jest 227 Challengerów 2. Część z nich przejdzie wkrótce modernizację w ramach programu Life Extension Project.
Wallace potwierdził jednocześnie część pojawiających się informacji dotyczących zwiększenia nakładów na zdolności sił zbrojnych do działania w cyberprzestrzeni, kosmosie i z użyciem innych nowoczesnych technologii. Środki na te cele mają zostać znalezione dzięki wycofaniu niektórych rodzajów sprzętu wojskowego (Brytyjczycy rozważają wycofanie czołgów, 2020-08-26).

W rozwoju sił zbrojnych mają być brane pod uwagę także doświadczenia z konfliktu w Donbasie. Dotyczą ono przede wszystkim zagrożenia w postaci artylerii dalekiego zasięgu i bezzałogowców.
Ponadto planowane są kolejne inwestycje i wzrost aktywności brytyjskich sił zbrojnych na świecie.

Potwierdzonym w wywiadzie przejawem tej aktywności będzie utworzenie wspólnej brytyjsko-katarskiej eskadry lotniczej z samolotami Eurofighter Typhoon. Będzie ona bazować w Katarze i zapewni bezpieczeństwo podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 odbywających się w Katarze.  Samoloty Royal Air Force mają także kontynuować operacje lotnicze przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii (Brytyjsko-katarska eskadra , 2020-06-23).

Jak zaznaczył Wallace, zrealizowana zostanie także inwestycja w porcie w Duqm w Omanie, gdzie zbudowany zostanie hub logistyczny o wartości 23,8 mln funtów. Będzie on stanowił bazę dla lotniskowców Royal Navy. Budowa instalacji trzykrotnie zwiększy rozmiar brytyjskiej infrastruktury w Omanie (Point Blank 20-4, 2020-09-11).

Dodatkowo z Kanady do jednego z państw Zatoki Perskiej może zostać przeniesione centrum szkoleniowe broni pancernej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.