Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne wyroki za Buławę

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 lutego 2013

Rosyjski Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok wobec dwóch naukowców, skazanych na długoletnie więzienie za przekazanie chińskiemu wywiadowi danych rakiety balistycznej Buława.

Rakiety balistyczne Buława mają być podstawowym uzbrojeniem atomowych okrętów proj. 955 Boriej. FR planuje zbudowanie do 2017 nawet 8 okrętów proj. 955. Koszt budowy rakiety Buława szacuje się na 900 mln rubli (ok. 90 mln zł)

20 czerwca 2012 sąd w Petersburgu skazał Jewgienija Afanasjewa i Swiatosława Bobyszewa, profesorów Bałtyckiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego BGTU Wojenmiech, kształcącego specjalistów w dziedzinie rakietowej i kosmicznej techniki wojskowej, za szpiegostwo na rzecz Chin. Afanasjew otrzymał 12,5 lat więzienia o zaostrzonym rygorze, a Bobyszew 12 lat kolonii karnej. Obrońcy obu oskarżonych odwołali się od wyroku. Obu naukowcom zarzucono przekazanie chińskiemu wywiadowi informacji związanych z konstrukcją rosyjskich rakiet Buława.

20 czerwca 2012 sąd w Petersburgu skazał Jewgienija Afanasjewa i Swiatosława Bobyszewa, profesorów BGTU Wojenmiech na długoletnie więzienie. Obu naukowcom zarzucono przekazanie chińskiemu wywiadowi informacji związanych z konstrukcją rosyjskich rakiet Buława

Do sprzedaży informacji miało dojść w 2009, podczas wykładów na chińskiej Politechnice w Harbinie. Tam Afanasjew i Bobyszew mieli zaprzyjaźnić się z miejscowym wykładowcą i tłumaczką, którym przekazali dane dotyczące nie tylko Buławy (Udana 13. próba Buławy, 2010-10-07; Jurij Dołgorukij czeka na Buławę?, 2010-12-21), ale również systemów Iskander (Iskandery pod St. Petersburgiem, 2010-07-19) i Topol-M (Koniec dostaw Topoli-M, 2009-04-11). Według rosyjskich mediów za przekazane informacje obaj profesorowie otrzymali po 7 tys. USD. Informację o utrzymaniu wyroków przekazała dziś Prokuratura Generalna FR.

Również w 2012 za sprzedaż tajemnic związanych z systemem Buława, tym razem na rzecz Stanów Zjednoczonych, został skazany na 8 lat pobytu w kolonii o zaostrzonym rygorze inżynier Aleksander Gnitiejew (8 lat za Buławę, 2012-05-18).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra