Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oshkosh przekazał już 15 tys. FMTV

Wojska lądowe, 19 kwietnia 2013

Oshkosh Defense poinformował o przekazaniu 15-tysięcznej ciężarówki z rodziny Medium Tactical Vehicles (FMTV) dla wojsk lądowych i Gwardii Narodowej USA.Oshkosh Defense oferuje klientom wozy rodziny FMTV w 40 różnych modelach i konfiguracjach, mające ładowność od 2,5 do 10 t. Zalicza się do nich m.in. prezentowany na zdjęciu (po lewej) pojazd ewakuacyjny FMTV Wrecker / Zdjęcie: Oshkosh Defense

Pojazd został dostarczony w ramach realizacji porozumienia z 2010 (FMTV dla Oshkosh, 2010-02-15). Zakładało ono dostawę 23 tys. ciężarówek i przyczep rodziny FMTV, które miały trafić do jednostek wojsk lądowych i Gwardii Narodowej USA. W minionych latach wartość liczbowa zamówienia kilkukrotnie wzrastała (Kolejne FMTV z Oshkosh, 2010-11-22). Warto dodać, że umowa sprzed kilku lat dotyczy również wsparcia technicznego oraz szkolenia kierowców wojskowych.

Do tej pory amerykański producent przekazał odbiorcy ponad 21 tys. z zamówionych wozów i przyczep. Realizacja porozumienia trwać ma do końca roku budżetowego 2014.  Nie wiadomo jednak, czy Pentagon zdecyduje się wówczas na przedłużenie umowy.

Jest to mniej prawdopodobne, ze względu na planowane redukcje wydatków obronnych USA (Amerykańska bieda, 2013-01-17), których negatywne skutki już teraz odczuwane są przez poszczególne przedsiębiorstwa branży zbrojeniowej. Także Oshkosh Defense ogłosił w ostatnim czasie plany zmniejszenia zatrudnienia w związku ze spadkiem liczby zamówień na nowe wyposażenie ze strony Waszyngtonu (Redukcje etatów w Oshkosh Defense, 2013-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.