Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oshkosh przekazał już 15 tys. FMTV

Wojska lądowe, 19 kwietnia 2013

Oshkosh Defense poinformował o przekazaniu 15-tysięcznej ciężarówki z rodziny Medium Tactical Vehicles (FMTV) dla wojsk lądowych i Gwardii Narodowej USA.Oshkosh Defense oferuje klientom wozy rodziny FMTV w 40 różnych modelach i konfiguracjach, mające ładowność od 2,5 do 10 t. Zalicza się do nich m.in. prezentowany na zdjęciu (po lewej) pojazd ewakuacyjny FMTV Wrecker / Zdjęcie: Oshkosh Defense

Pojazd został dostarczony w ramach realizacji porozumienia z 2010 (FMTV dla Oshkosh, 2010-02-15). Zakładało ono dostawę 23 tys. ciężarówek i przyczep rodziny FMTV, które miały trafić do jednostek wojsk lądowych i Gwardii Narodowej USA. W minionych latach wartość liczbowa zamówienia kilkukrotnie wzrastała (Kolejne FMTV z Oshkosh, 2010-11-22). Warto dodać, że umowa sprzed kilku lat dotyczy również wsparcia technicznego oraz szkolenia kierowców wojskowych.

Do tej pory amerykański producent przekazał odbiorcy ponad 21 tys. z zamówionych wozów i przyczep. Realizacja porozumienia trwać ma do końca roku budżetowego 2014.  Nie wiadomo jednak, czy Pentagon zdecyduje się wówczas na przedłużenie umowy.

Jest to mniej prawdopodobne, ze względu na planowane redukcje wydatków obronnych USA (Amerykańska bieda, 2013-01-17), których negatywne skutki już teraz odczuwane są przez poszczególne przedsiębiorstwa branży zbrojeniowej. Także Oshkosh Defense ogłosił w ostatnim czasie plany zmniejszenia zatrudnienia w związku ze spadkiem liczby zamówień na nowe wyposażenie ze strony Waszyngtonu (Redukcje etatów w Oshkosh Defense, 2013-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.