Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny MiG-21 rozbił się w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 07 czerwca 2013

Myśliwiec MiG-21 indyjskich wojsk lotniczych rozbił się dzisiaj w godzinach porannych. Pilot przeżył wypadek.

MiG-21 to jedne z najstarszych samolotów w indyjskich wojskach lotniczych. Intensywna eksploatacja typu, a także błędy w szkoleniu pilotów, powodują wiele wypadków z ich udziałem / Zdjęcie: MO Indii

Do zdarzenia doszło około godziny 9:00 czasu miejscowego na terenie dystryktu Barmer w stanie Radżastan. Według informacji uzyskanych przez agencję Press Trust of India, myśliwiec wystartował z bazy wojsk lotniczych Uttarlai do lotu treningowego.

Z niewyjaśnionych przyczyn samolot utracił sterowność, w wyniku czego pilot podjął decyzję o katapultowaniu się. Myśliwiec rozbił się nieopodal zabudowań wioski Sodiyar, 40 km od miasta Barmer.

Według dostępnych informacji, w wyniku zdarzenia nie odnotowano większych strat materialnych na ziemi. Brak jest też doniesień o ofiarach śmiertelnych lub rannych. Pilot został przetransportowany do szpitala wojskowego w Jodhpur. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zbadaniem przyczyn wypadku, kolejnego z udziałem wiekowych i awaryjnych MiG-21 (MiG-21 rozbił się w Indiach, 2012-11-26, Kolejny MiG-21..., 2011-10-08), zajmie się specjalna komisja dochodzeniowa. Dzisiejsze zdarzenie potwierdza ogólny pogląd na temat nieprzydatności tych myśliwców dla wojsk lotniczych Indii oraz potrzeby ich szybkiego wycofania ze służby.

W ostatnich tygodniach resort obrony Indii podjął decyzję o utrzymaniu MiG-21 w linii przez kolejne 2 lata. W ten sposób termin ich wycofania przesunął się z 2017 na 2019. Jest to spowodowane m.in. opóźnieniami w procesie negocjacji szczegółów porozumienia dotyczącego zakupu 126 wielozadaniowych Rafale (Hollande wspiera Dassault, 2013-02-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.