Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec prób INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 18 września 2013

Przyszły indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), zakończył ostatni etap prób morskich. Okręt ma zostać przekazany odbiorcy 15 listopada.

INS Vikramaditya ma pozostać w linii przez co najmniej 30 lat. Po przeprowadzeniu w odpowiednim czasie remontu i modernizacji okrętu, możliwe będzie wydłużenie okresu jego eksploatacji / Zdjęcie: The Hindu

Próby morskie INS Vikramaditya rozpoczęły się w lipcu, zaraz po tym jak okręt wyszedł w morze po spędzeniu kilku miesięcy na terenie rosyjskiej stoczni Siewmasz (Postępy w próbach INS Vikramaditya, 2013-07-30, INS Vikramaditya wyszedł w morze, 2013-07-05). Realizowano je na wodach Mórz: Barentsa i Białego. Ocenie poddane zostało funkcjonowanie wszystkich systemów pokładowych okrętu, a także jego stan techniczny.

Przez cały okres prób na pokładzie INS Vikramaditya obecni byli pracownicy rosyjskiej stoczni oraz przedstawiciele marynarki wojennej Indii. Według ich relacji, okręt jest gotowy do rozpoczęcia służby na wodach Oceanu Indyjskiego.

Zakończenie prób morskich INS Vikramaditya pozwoli na dotrzymanie terminu przekazania okrętu marynarce wojennej Indii, do czego ma dojść 15 listopada (Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya, 2013-03-12). Dołączy on wówczas do innego indyjskiego lotniskowca, INS Viraat (R 22) (INS Viraat jeszcze przez 3 lata, 2013-04-29), a w przyszłości także do budowanych rodzimych jednostek tej klasy: INS Vikrant (Wodowanie INS Vikrant, 2013-08-12) i INS Vishal.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.