Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na MiG-29K dla WMF podpisany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 lutego 2012

Dawno zapowiadany kontrakt na dostawę 24 myśliwców pokładowych MiG-29K/KUB został wreszcie podpisany. Samoloty mają zostać dostarczone do 2015.

Minister ON FR Anatolij SIerdiukow i dyrektor RSK MIG Siergiej Korotkow podpisali kontrakt na dostawę 20 myśliwców pokładowych MiG-29K i 4 MiG-29KUB. Ich dostawy mają rozpocząć się w 2013, a zakończyć w 2015. Korotkow przyznał, że kontrakt daje szanse na ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa.

Podpisanie kontraktu było negocjowane od początku 2011. Jednak resort obrony i WMF zgłaszały zastrzeżenia do jakości oferowanych samolotów i zwracały uwagę na niskie możliwości bojowe MiG-29K w stosunku do obecnie eksploatowanych Su-33 (MAKS 2011: WMF rezygnuje z MiG-29K?, 2011-08-20, Katastrofa MiG-29KUB, 2011-06-27). Ostatecznie chęć wsparcia ekonomicznego przeżywającego od lat problemy ekonomiczne RSK MiG zwyciężyła (Kompromitacja RSK MiG w Peru, 2012-02-22). 24 MiG-29K/KUB mają trafić do 279. Pułku lotniczego bazującego na lotniskowcu Admirał Kuzniecow. Obecnie stacjonuje na nim 10 myśliwców Su-33 i 2 szturmowe Su-25UPG, których resursy już się kończą.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.