Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie zakupu tankowców dla HKG

Lotnictwo wojskowe, 29 listopada 2013

Rząd w Seulu postanowił przyspieszyć zakup nowych samolotów tankujących dla wojsk lotniczych (HKG). Przetarg ma zostać ogłoszony już w styczniu 2014.

Nowe południowokoreańskie tankowce przyczynią się głównie do zwiększenia możliwości operacyjnych samolotów wielozadaniowych F-15K, dla potrzeb których zakupiono także pociski samosterujące KEPD 350 / Rysunek: Taurus Systems

Defense Acquisition Programme Administration (DAPA) przekazała ministrowi obrony Republiki Korei Kim Kwan-jinowi raport, w którym przeprowadzono dokładną analizę zakupu nowych wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących. Zdaniem agencji przedsięwzięcie należy rozpocząć jak najszybciej.

Według agencji Yonhap przetarg, którego wartość szacowana jest na ok. 1 bln wonów (2,92 mld PLN) ma zostać ogłoszony już w styczniu 2014, ponad rok wcześniej niż planowano (Korea Pd. chce kupić tankowce, 2013-08-13). W jego ramach zakupione zostaną 4 samoloty, które trafią do rąk lotników Hankook Kong Goon (HKG, wojsk lotniczych Republiki Korei) w latach 2017-2019.

W konkursie udział wezmą najprawdopodobniej 2 konstrukcje – Airbus Military A330 Multi-role Tanker Transport i Boeing KC-46. Nowe tankowce pozwolą na zwiększenie długotrwałości lotów samolotów F-15K Slam Eagle (JASSM nie dla F-15K?, 2012-11-05), które wykonują patrole nad spornymi wyspami Dokdo, z 30 do 90 minut.

Do zwiększenia możliwości bojowych F-15K przyczynią się także pociski samosterujące Taurus KEPD 350. DAPA poinformowała, że umowa kupna niesprecyzowanej liczby pocisków, za sumę 500 mld wonów (1,46 mld PLN), zostanie zawarta z ich producentem – szwedzko-niemieckim Taurus Systems – już w grudniu (TAURUS dla Korei Południowej, 2013-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra