Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tigre w Kielcach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 sierpnia 2014

Wczoraj do Kielc przyleciał śmigłowiec uderzeniowy Tigre HAD, który będzie wystawiany na MSPO.

Wystawiany na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Tigre HAD (Hélicoptère d'Appui Destruction – śmigłowiec wsparcia i uderzeniowy) przyleciał do Kielc wczoraj, z zakładów Airbus Helicopters w Marignane. Za sterami wiropłata zasiadali lotnicy doświadczalni producenta. Podczas MSPO śmigłowiec będzie prezentowany także przez personel z 1er Régiment d’Hélicoptères de Combat (1er RHC, 1. pułku śmigłowców bojowych wojsk lądowych Francji) z Phalsbourga (Pierwszy Tigre HAD dla ALAT , 2013-04-20).

Zdjęcia: Airbus Helicopters

W ostatnich miesiącach 1er RHC prowadził w Dżibuti, przy współpracy z żołnierzami 5ème Régiment Interarmes d’Outre-Mer (5 ème RIAOM, połączonego pułku piechoty morskiej), próby operacyjne Tigre HAD. Ich celem było sprawdzenie zdolności operacyjnych śmigłowca w klimacie pustynnym, w tym jego osiągów oraz efektywności użycia przenoszonego uzbrojenia (Próby Tigre HAD w Dżibuti, 2014-07-31).

Prezentacja Tigre HAD w Kielcach związana jest z planami pozyskania przez Siły Zbrojne RP nowych śmigłowców uderzeniowych, które zastąpią obecnie eksploatowane Mi-24D/W (Rusza przetarg na śmigłowce uderzeniowe, 2014-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.