Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zamawiają sonary ACTAS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2014

Atlas Elektronik dostarczy marynarce wojennej Indii sześć sonarów holowanych ACTAS o zmiennej głębokości zanurzania.

Zakup sonarów holowanych Atlas Elektronik ACTAS stanowi odpowiedź na odczuwany przez Indie od lat brak odpowiednich środków ZOP. Uważa się, że w najbliższych latach marynarka wojenna będzie chciała pozyskać 20-30 stacji hydroakustycznych / Zdjęcie: Michał Jarocki

Pracujące na niskich częstotliwościach Sonary ACTAS (Active Towed Array Sonar) zostaną zamontowane na trzech fregatach rakietowych typu Talwar i trzech niszczycielach typu Delhi. Wartość zawartego 12 listopada porozumienia wynosi 166 mln zł (3 mld INR).

Zakłada ono też przekazanie rządowej Bharat Electronics Limited technologii potrzebnej do uruchomienia lokalnej produkcji sonarów. Indie mają bowiem w planach pozyskanie co najmniej 10 dodatkowych stacji hydroakustycznych, które zostaną zamontowane kolejnych okrętach marynarki wojennej, w tym pierwszym rodzimym lotniskowcu, INS Vikrant.

Przetarg na dostawę sonarów holowanych dla marynarki wojennej Indii rozpisano w 2008. Systemy niemieckiego producenta wypadły podczas prób morskich lepiej od ofert francuskiego Thalesa i amerykańskiego L3 Communications. Wcześniej próby samodzielnego opracowania pasywnych środków zwalczania okrętów podwodnych podejmowała indyjska rządowa agencja rozwoju technologii wojskowych (DRDO).

Marynarka wojenna Indii od lat zwraca uwagę na brak odpowiednich środków zwalczania wrogich okrętów podwodnych. Przyjmowane do służby jednostki często nie mają nie tylko urządzeń do ich wykrywania, ale nawet aktywnego zwalczania (Indyjskie Scorpene bez torped, 2014-05-15). Taka sytuacja to przede wszystkim wynik przeciągających się programów zakupowych, sabotowanych przez nadmierną biurokrację, nieprzejrzyste prawo i skandale korupcyjne (Indie ratują przetargi kosztem Finmeccaniki, 2014-08-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra