Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saudowie bliżej FREMM

Marynarka wojenna, 27 sierpnia 2014

Francuskie media informują, że do pierwszych porozumień w sprawie zakupu przez Arabię Saudyjską fregat typu FREMM może dojść już we wrześniu.

Zdjęcie: MO Francji

Według lokalnych mediów, francuskie DCNS może podpisać list intencyjny w sprawie zakupu przez Arabię Saudyjską 6 fregat typu FREMM już we wrześniu, podczas wizyty we Francji saudyjskiego księcia, Salmana ibn Abda al-Aziza Al Su’uda. Wybór FREMM oznaczałby, że Rijad ostatecznie zrezygnował z okrętów klasy Littoral Combat Ship, typów Freedom i Independence, oferowanych Saudom przez USA (Saudowie potwierdzają zainteresowanie FREMM, 2014-03-25).

Arabia Saudyjska nawiązała ostatnio szereg porozumień z francuskim DCN. Większość z nichch dotyczy przeglądów naprawczych i modernizacji eksploatowanych przez rodzimą marynarkę wojenną okrętów, w tym 3 fregat typu Al Riyadh, zbudowanych na bazie projektu La Fayette, 4 jednostek typu Al Madinah, a także 2 okrętów zaopatrzeniowych typu Boraida. W celu lepszej koordynacji prowadzonych prac, francuskie przedsiębiorstwo otworzyło w ostatnich miesiącach biuro odpowiedzialne za nadzór nad saudyjskimi programami modernizacyjnymi (DCNS dla Saudów, 2014-07-07).

Poza Arabią Saudyjską, DCNS stara się zainteresować swoją ofertą inne państwa, w tym Kanadę (DCNS oferuje Kanadzie FREMM, 2014-05-26) i Peru (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16). Jeżeli władze któregoś z nich zdecydują się na zakup FREMM, Francuzi odniosą kolejny w ostatnich miesiącach sukces rynkowy, po sprzedaży Egipcjanom 4 fregat typu Gowind, o czym też informowały francuskie media (Miliardowe zlecenie DCNS, 2014-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.