Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saudowie bliżej FREMM

Marynarka wojenna, 27 sierpnia 2014

Francuskie media informują, że do pierwszych porozumień w sprawie zakupu przez Arabię Saudyjską fregat typu FREMM może dojść już we wrześniu.

Zdjęcie: MO Francji

Według lokalnych mediów, francuskie DCNS może podpisać list intencyjny w sprawie zakupu przez Arabię Saudyjską 6 fregat typu FREMM już we wrześniu, podczas wizyty we Francji saudyjskiego księcia, Salmana ibn Abda al-Aziza Al Su’uda. Wybór FREMM oznaczałby, że Rijad ostatecznie zrezygnował z okrętów klasy Littoral Combat Ship, typów Freedom i Independence, oferowanych Saudom przez USA (Saudowie potwierdzają zainteresowanie FREMM, 2014-03-25).

Arabia Saudyjska nawiązała ostatnio szereg porozumień z francuskim DCN. Większość z nichch dotyczy przeglądów naprawczych i modernizacji eksploatowanych przez rodzimą marynarkę wojenną okrętów, w tym 3 fregat typu Al Riyadh, zbudowanych na bazie projektu La Fayette, 4 jednostek typu Al Madinah, a także 2 okrętów zaopatrzeniowych typu Boraida. W celu lepszej koordynacji prowadzonych prac, francuskie przedsiębiorstwo otworzyło w ostatnich miesiącach biuro odpowiedzialne za nadzór nad saudyjskimi programami modernizacyjnymi (DCNS dla Saudów, 2014-07-07).

Poza Arabią Saudyjską, DCNS stara się zainteresować swoją ofertą inne państwa, w tym Kanadę (DCNS oferuje Kanadzie FREMM, 2014-05-26) i Peru (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16). Jeżeli władze któregoś z nich zdecydują się na zakup FREMM, Francuzi odniosą kolejny w ostatnich miesiącach sukces rynkowy, po sprzedaży Egipcjanom 4 fregat typu Gowind, o czym też informowały francuskie media (Miliardowe zlecenie DCNS, 2014-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.