Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dym na pokładzie INS Sindhuratna

Marynarka wojenna, 26 lutego 2014

Dym, który pojawił się na pokładzie indyjskiego konwencjonalnego okrętu podwodnego typu Sindhughosh, INS Sindhuratna (S59), spowodował przerwanie prowadzonych prób morskich. Nikt nie zginął, ale kilku marynarzy odniosło obrażenia.

Zdjęcie: US Navy

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach u wybrzeży Bombaju, gdzie mieści się siedziba zachodniego dowództwa Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii). Okręt przechodził ostatnie próby morskie, poprzedzające jego powrót do służby po remoncie, któremu został poddany w Rosji.

Przyczyny zdarzenia nie są znane. Warto jednak przypomnieć, że w 2010 doszło do podobnego wypadku, tym razem z udziałem innego OP typu Sindhughosh, INS Sindhurakshak (S63). Wówczas niesprawne okazały się elementy układu zasilania.

Omawiane zdarzenie jest kolejnym, dotyczącym okrętów typu Sindhughosh. W połowie zeszłego roku pożar wybuchł na pokładzie wspomnianego INS Sindhurakshak (Miliony za wydobycie INS Sindhurakshak, 2014-01-21). Życie straciło 18 marynarzy.

Incydent na S59, w którym rannych zostało 7 indyjskich marynarzy, a 2 innych uznaje się za zaginionych, jest kolejnym w ostatnich tygodniach, z udziałem okrętów BNS (Kolejna kompromitacja BNS, 2014-02-06, Indii problem z kapitanami, 2014-01-27). Paradoksalnie, najczęściej dochodzi do nich na terenie, lub w pobliżu, portu morskiego w Bombaju, z którego ze względu na położenie, wysyłane są jednostki patrolujące akweny teoretycznie zagrożone przez Pɑk Bahri'a (marynarkę wojenną Pakistanu) (Pakistan coraz bliżej zakupu chińskich OP, 2014-02-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.