Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia zamknęła Camp Baker

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 listopada 2015

Australijskie siły zbrojne zamknęły jedną z ostatnich baz wojskowych służących do wsparcia wojsk stacjonujących w Afganistanie.

Przez blisko 10 lat australijskie lotnictwo wojskowe stacjonujące w Camp Baker wspierało działania sił wielonarodowej koalicji w walce z ekstremistami / Zdjęcie: MO Australii

Canberra poinformowała o zakończeniu eksploatacji Camp Baker, bazy wojskowej zlokalizowanej na terenie międzynarodowego portu lotniczego w Kandaharze, na południu kraju. W październiku wycofano z niej większość sprzętu wojskowego, w tym samochody patrolowe Bushmaster 4x4 (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14), a także grupę 135 żołnierzy.

Camp Baker założono w marcu 2006. Obiekt służył jako baza zaopatrzeniowa dla sił wielonarodowej koalicji walczącej z bojówkarzami organizacji islamistycznych. Na miejscu stacjonowały też elementy komponentu lotniczego australijskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie, w tym załogi i personel obsługowy 2 ciężkich śmigłowców transportowych CH-47D Chinook, latających w składzie 5th Aviation Regiment, 16th Aviation Brigade (Ostatni CH-47F dla Australii, 2015-09-14).

Znaczenie Camp Baker wyraźnie zmalało po wycofaniu większości australijskich wojsk z Afganistanu na przełomie 2013/2014 (Australia potwierdza redukcję sił w Afganistanie, 2013-03-28). Obiekt wykorzystywany był m.in. przez operatorów bezzałogowych statków latających Heron, które dostarczały niezbędnych danych wywiadowczych dla sił wielonarodowej koalicji, a także afgańskich wojsk walczących z ekstremistami (Australia przedłużyła leasing Heronów, 2014-10-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.